Antarktikā iestrēgušais Ķīnas ledlauzis centīsies izkļūt no biezā ledus, Mixnews.lv

Antarktikā iestrēgušais Ķīnas ledlauzis centīsies izkļūt no biezā ledus

фото

Pasaulē | 2014. gada 7. janvārī plkst. 11:54

Antarktikas ledos iestrēgušais Ķīnas ledlauzis "Xue Long", kurš palīdzēja evakuēt cilvēkus no ledū iesalušā Krievijas pasažieru kuģa "Akademik Shokalskiy", tuvākajā laikā mēģinās izkļūt no biezā ledus, atsaucoties uz Ķīnas medijiem, ziņo LETA-AFP.

Sagaidāms, ka tuvākajā laikā reģionā, kurā kuģis iestrēdzis, spēkā pieņemsies rietumu vējš, un tas varētu palīdzēt kuģim izkļūt no biezā ledus, no kura tas nespēj izkļūt kopš piektdienas.

Domājams, ka rietumu vējš palīdzēs atgrūst daļu ledus, kas ieskāvis kuģi.

"Xue Long" ceturtdien ar helikopteru evakuēja visus 52 pasažierus no "Akademik Shokalskiy", kuri tika nogādāti uz Austrālijai piederošā Antarktikas apgādes kuģa "Aurora Australis", taču tagad pats nespēj atbrīvoties no ledus.

Piektdienas vakarā "Xue Long" ziņoja, ka tam ir bažas par biezo ledu tam apkārt un tas mēģinās atbrīvoties sestdienas rītā, taču manevrs neizdevās.

Uz kuģa atrodas 101 cilvēks. Ziņu aģentūra "Siņhua" vēsta, ka kuģim ir pietiekami pārtikas un dzeramā ūdens krājumi. Savukārt Krievijas kuģis "Akademik Shokalskiy" kopš 24.decembra iesalis ledū aptuveni 100 jūras jūdzes uz austrumiem no Dimondirvilas Francijas zinātniskās bāzes.

Iesalušajam kuģim bija pietiekami pārtikas krājumi, un cilvēkiem uz klāja briesmas nedraudēja. Kuģis ar zinātniekiem un tūristiem bija ceļojumā uz Antarktiku. Uz šī kuģa pēc pasažieru evakuācijas palikusi 22 cilvēku liela apkalpe.

Abiem iestrēgušajiem kuģiem palīgā dodas ASV krasta apsardzes ledlauzis "Polar Star," un sagaidāms, ka tas varētu kuģus sasniegt līdz svētdienai.

Komentāri