Krustu no Polijas parlamenta ieejas noņemt neplāno, Mixnews.lv

Krustu no Polijas parlamenta ieejas noņemt neplāno

фото

Pasaulē | 2013. gada 15. janvārī plkst. 16:12

Krusts no Polijas parlamenta ēkas nav jāaizvāc - šādi spriedusi Polijas tiesa, izskatot septiņu libertāriešu partijas "Palikota kustība" politiķu prasību, ziņo Polijas Radio.

Palikota kustību pārstāvošie parlamenta deputāti pauda pārliecību, ka parlamenta ēkas debašu zālē uzstādītais krusts pārkāpj viņu kā ateistu tiesības uz reliģijas un domu brīvību.

Deputāti tiesā norādīja, ka krusta klātbūtne dod priekšroku vienai reliģijai.

Krusta uzstādīšana parlamentā apliecina "vienas reliģijas dominanci, bet demokrātija nozīmē minoritāšu tiesību ievērošanu," tiesā norādīja deputātu advokāte.

Tomēr tiesnese atzina, ka "reliģiska simbola klātbūtne sabiedriskā vietā, piemēram, parlamentā, nepārkāpj domu brīvību".

Kā liecina 2011.gada nogalē veiktā sabiedriskās domas aptauja, 71% respondentu nevēlas krusta aizvākšanu no Polijas parlamenta ēkas. Deputāti plāno pārsūdzēt tiesas spriedumu.

Krusts virs ieejas Polijas parlamenta debašu zālē atrodas kopš 1997.gada. Palikota kustība ir trešā lielākā parlamentā pārstāvētā Polijas partija. 2010.gada parlamenta vēlēšanās tā ieguva 10% balsu.

_ foto: puaro.lv_

Komentāri