Vācijā 88 gadus vecs pensionārs apsūdzēts par līdzdalību nacistu pastrādātā slaktiņā Francijā 1944.gadā, Mixnews.lv

Vācijā 88 gadus vecs pensionārs apsūdzēts par līdzdalību nacistu pastrādātā slaktiņā Francijā 1944.gadā

фото

Pasaulē | 2014. gada 8. janvārī plkst. 20:06

Vācijā izvirzītas apsūdzības 88 gadus vecam vīrietim par līdzdalību 1944.gadā pastrādātajā slaktiņā Francijas ciematā Oradūrā pie Glānas, kur nacisti nogalināja vairākus simtus franču civiliedzīvotāju, trešdien paziņoja tiesa, ziņo LETA-AFP.

1944.gada 10.jūnijā vācu armijas karavīri pavēlēja 642 ciemata iemītniekiem, tostarp aptuveni 200 bērniem, sapulcēties ciemata laukumā. Sievietes un bērni tika sadzīti baznīcā, kas tika piepildīta ar toksiskām gāzēm un aizdedzināta. Vīrieši tika nošauti vai sadedzināti dzīvi kādā ciemata šķūnī.

Pēc tam uguns tika pielaista visam ciematam, kurš tā arī nekad netika atjaunots.

Francijā šis slaktiņš kļuva par nacistu okupācijas zvērību simbolu, un Oradūra pie Glānas ir atstāta neskarta, kļūstot par piemiņas memoriālu.

2010.gadā Vācija atsāka slaktiņa izmeklēšanu, jo vēsturnieki atklāja dokumentus, kas norādīja uz sešiem aizdomās turamajiem, kuriem bija jau pāri 80 gadiem.

Prokuratūra uzskatīja, ka aizdomās turamie, kas 1944.gadā bija 18 un 19 gadus veci, deva pavēli iedzīvotājiem sapulcēties ciemata laukumā.

Caurskatot Austrumvācijas slepenpolicijas "Stasi" arhīvus, prokuratūra galu galā identificēja 12 bijušos karavīrus, kuri joprojām bija dzīvi. Pret septiņiem tika uzsākta izmeklēšana. Pārējie pieci jau ir izcietuši cietumsodu Francijā.

"Prokuratūra Dortmundē izvirzījusi apsūdzības 88 gadus vecam pensionāram no Ķelnes par 25 cilvēku slepkavību, kas tika pastrādāta grupā, un par palīdzību (..) vairāku simtu cilvēku noslepkavošanā," informēja Ķelnes reģionālā tiesa.

Komentāri