Kanādā apstiprināts Ziemeļamerikā pirmais letālais saslimšanas gadījums ar putnu gripu, Mixnews.lv

Kanādā apstiprināts Ziemeļamerikā pirmais letālais saslimšanas gadījums ar putnu gripu

фото

Pasaulē | 2014. gada 9. janvārī plkst. 09:16

Kanādā apstiprināts Ziemeļamerikā pirmais letālais saslimšanas gadījums ar vīrusu H5N1 jeb putnu gripu, ziņo LETA-BBC.

Kanādas veselības ministre Rona Embrose atklāja, ka no putnu gripas miris kāds Albertas provinces iedzīvotājs, kurš nesen bijis Pekinā.

Ministre norādīja, ka šī nāve ir izolēts gadījums un risks sabiedrībai ir ļoti zems.

Albertas provincē desmit cilvēki šajā sezonā miruši no gripas vīrusa H1N1.

H5N1 inficē elpceļus dziļi plaušās, kur var izraisīt nāvējošu pneimoniju. ANO Pasaules Veselības organizācija (PVO) norāda, ka vīruss viegli nepārnēsājas no cilvēka uz cilvēku, bet, kad inficēšanās notikusi, mirstības rādītājs ir aptuveni 60%.

Albertas provinces iedzīvotājam gripas simptomi parādījās aviokompānijas "Air Canada" reisā no Pekinas uz Vankūveru 25.decembrī. Tālāk pasažieris devās uz Edmontonu un 1.janvārī tika ievietots slimnīcā, kur divas dienas vēlāk mira, liecina amatpersonu sniegtā informācija.

Amatpersonas mirušā vārdu, dzimumu. vecumu un nodarbošanos neatklāj. Embrose norādīja, ka Kanādas amatpersonas sadarbojas ar Ķīnas varasiestādēm šajā lietā.

"Risks saslimt ar H5N1 ir ļoti zems. Tā nav parastā sezonālā gripa. Šis ir izolēts gadījums," uzsvēra ministre.

Saskaņā ar PVO datiem laikā no 2003.gada līdz 2013.gada decembrim 15 valstīs apstiprināti 648 H5N1 inficēšanās gadījumi, no kuriem 384 beigušies letāli.

Eksperti uzskata, ka gadījumā, ja vīruss piedzīvos mutācijas un kļūs viegli pārnēsājams no cilvēka uz cilvēku, sekas sabiedrībai būtu ļoti nopietnas.

Komentāri