"Čalga" saņems no ES miljonu eiro, Mixnews.lv

"Čalga" saņems no ES miljonu eiro

фото

Pasaulē | 2013. gada 15. janvārī plkst. 20:22

Bulgārijas uzņēmums "Payner Media", kas popularizē seksuāli piesātināto mūzikas žanru "čalgu", saņems no Eiropas Savienības fondiem aptuveni miljonu eiro (aptuveni 700 tūkstošus latu).

"Payner Media" vārds ir iekļauts Finanšu ministrijas sarakstā ar projektiem, kas saņems ES finansējumu "līderpozīciju saglabāšanai, piedāvājot augstas kvalitātes mediju un mūzikas produktus gan Bulgārijas, gan starptautiskajos tirgos".

"Payner Media" pieder trīs mūzikas kanāli un kompānija padarījusi slavenus daudzus "čalgas" dziedātājus, tomēr ne visi ir mierā ar ES līdzekļu piešķiršanu tai.

"Tas ir absurdi. Vai tā ir kultūra, kas mums jārāda pasaulei," paužot sašutumu, atzīmējis teātra producents Aleksandrs Morfovs.

Tikmēr teātra un kino producents Tedijs Moskovs aicinājis visus teātrus, operas un mūziķus protestēt pret to.

Savukārt Bulgārijas Eiropas fondu vadības ministrs paziņojis, ka no oficiālā viedokļa viss ir kārtībā, tomēr solījis no jauna izvērtēt kritērijus, pēc kuriem tiek noteikts, vai mūzikas jomas uzņēmums var veicināt ekonomikas konkurētspēju, kas ir ES palīdzības mērķis.

Jāpiebilst, "Čalga" apvieno sevī bulgāru, grieķu, turku, Balkānu un arābu folkmūzikas motīvus un popmūzikas elementus. Šī mūzika ir ļoti provocējoša, un dziedātājas, kas dzied par naudu, seksu un gangsteriem, parasti visai trūcīgi ģērbtas.

Foto: forum.aforex.ru, euromag.ru, presscopy.blogspot.com

Komentāri