Marina Lepēna: ES ir jāsagrūst, Mixnews.lv

Marina Lepēna: ES ir jāsagrūst (3)

фото

Pasaulē | 2014. gada 9. janvārī plkst. 20:09

Galēji labējās Francijas Nacionālās frontes (FN) līdere Marina Lepēna ceturtdien paudusi apņēmību darīt visu, kas tās spēkos, lai Eiropas Savienība (ES) sabruktu, ziņo LETA-AFP.

"Kā uzlabot Eiropas Savienību?" Liekot tai sabrukt (..) No Eiropas sistēmas es gaidu tikai vienu, un tas ir, lai tā eksplodētu," FN mītnē Nantērā sarīkotās preses konferences laikā paziņoja Lepēna. "Mums jāgaida, kamēr viss sagāzīsies, ja iespējams, tas jāveicina, lai īstenotu brīvo nāciju Eiropas projektu."

"Tas, protams, var vienīgi notikt, izzūdot lielajam vairumam pašreizējo ES struktūru," piebilda NF līdere, kura šobrīd ir Eiropas Parlamenta (EP) deputāte.

Viņa sākusi veidot aliansi ar Nīderlandes galēji labējās Brīvības partijas (PVV) līderi Gērtu Vildesu, lai pēc maijā gaidāmajām EP vēlēšanām radītu ES likumdevēju sapulcē spēcīgu eiroskeptiķu frakciju.

Tai varētu pievienoties arī Beļģijas flāmu nacionālistu partija "Vlaams Belang" ("Flāmu intereses"), Ziemeļitālijas separātistu partija "Ziemeļu līga" un Austrijas Brīvības partija.

"Loma, kuru mums jāspēlē, mums, patriotiskajiem vēlētaju pārstāvjiem Eiropas Parlamentā, galvenokārt būs neļaut šai federālajai Eiropas Savienībai jebkādā veidā virzīties uz priekšu," uzsvēra Lepēna.

Lepēna uzskata, ka Francija zaudējusi savu suverenitāti, viņa vēlas panākt atvērto robežu politikas atcelšanu un iestājas pret ES normu uzspiešanu dalībvalstīm.

Viņas uzskatus atbalsta arvien lielāks skaits franču, kas valdības īstenotajos taupības pasākumos lielā mērā vaino Briseli. Situāciju vēl vairāk saasina pieaugošā imigrācija, īpaši no musulmaņu valstīm, kas daudzos frančos raisa bažas par sava dzīvesveida un sabiedrības modeļa saglabāšanu.

Aptaujas pēdējā laikā liecina, ka EP vēlēšanās FN varētu saņemt visvairāk balsu, apsteidzot abas lielākās tradicionālās partijas - šobrīd pie varas esošos sociālistus un opozīcijā esošo konservatīvo Tautas kustības savienību (UMP).

Arī Itālijā aptaujas liecina, ka ievērojami pieaugusi Ziemeļu līgas popularitāte, kamēr Austrijas Brīvības partija septembrī notikušajās vispārējās vēlēšanās ieguva 20,5% balsu, izcīnot trešo lielāko pārstāvniecību nacionālajā parlamentā.

Komentāri 3
apirms 4 gadiem
Nacionālisms vienmēr novedis pie kara.Par Austrumeiropu Lepēna esot izteikusies lai Putins savāc savus pavalstniekus,kaut arī musulmaņu un Āfrikas ieceļotāju tur ir vismaz 10 reizes vairāk,austrumeiropieši viņai nepatīk īpaši.
Karlaipirms 5 gadiem
No tā, ka Skotija aizies, UK īsti nesabruks, paliks jau pārējās daļas. Turklāt skotiem nemaz tik saldi neklāsies un nav īsti zināms, vai referendumā nobalsos par neatkarību. Es pieļauju, ka balsis būs 50:50 un uzvarēs tie, kas negrib atdalīties. Ar Spāniju gan var būt trakāk...
Karlapirms 5 gadiem
Vispirms sabruks Lielbritanija, kad Skotija aizies, tad sabruks Spanija, kad aizies Katalonija, Basku zeme un Galisija, tad pienaks karta Francijai, bet tad bruks krievija un tikai pec tam veidosies kas jauns ES vieta.
Tada ir logika