Riodežaneiro izceļas sadursmes starp nojaucamo graustu iedzīvotājiem un policiju, Mixnews.lv

Riodežaneiro izceļas sadursmes starp nojaucamo graustu iedzīvotājiem un policiju

фото

Pasaulē | 2014. gada 9. janvārī plkst. 20:28

Atsākoties protestiem pret piespiedu izlikšanu un būvju nojaukšanu Riodežaneiro graustu rajonos "Maracana" stadiona apkaimē šogad Brazīlijā paredzētās futbola Pasaules kausa izcīņas priekšvakarā, ceturtdien, izcēlušas sadursmes starp iedzīvotājiem un policiju, ziņo LETA-AFP.

Protesti sākās jau trešdien, reaģējot uz iepriekšējās dienas vakarā uzsākto graustu nojaukšanu, un Riodežaneiro varasiestādes īstenojušas pilsētā pastiprinātus drošības pasākumus.

13.jūlijā "Maracana" stadionā paredzēta turnīra finālspēle, un Brazīlijas varasiestādes cenšas uzpost tuvējo apkārtni.

Sadursmēs ar policiju iesaistījās aptuveni 50 cilvēki, tostarp anarhistu grupējuma "Melnais bloks" pārstāvji, kuri aktīvi piedalījās arī pagājušā gada plašajos protestos pret korupciju un Pasaules kausa rīkošanas lielajām izmaksām.

Protestētāji ar akmeņiem un koka gabaliem bloķēja arī netālu esošo dzelzceļa stigu, uz laiku pārtraucot vietējo vilcienu kustību.

Policija protestētāju izklīdināšanai izmantoja gumijas lodes.

Kopš 2010.gada no stadionam blakus esošā graustu rajona piespiedu kārtā pārvietotas jau 637 ģimenes.

Taču vairāki desmiti ēku joprojām nav nojaukti, lai gan pamatā tās vairs nav neapdzīvotas. Pārvietoto iedzīvotāju vietā dažās gan ievākušies skvoteri. Atlikušajās ēkas mitinās arī 15 sākotnējo iedzīvotāju ģimenes.

Varasiestādes tomēr uzstāj, ka grausti jānojauc līdz mēneša beigām.

Komentāri