Ēģiptes tiesa pagarina trīs Al Jazeera žurnālistu, tostarp arī Pētera Grestes aizturēšanas termiņu, Mixnews.lv

Ēģiptes tiesa pagarina trīs Al Jazeera žurnālistu, tostarp arī Pētera Grestes aizturēšanas termiņu

фото

Pasaulē | 2014. gada 9. janvārī plkst. 22:29

Ēģiptes tiesa ceturtdien par 15 dienām pagarinājusi triju televīzijas kanāla "Al Jazeera" žurnālistu aizturēšanas termiņu. Varasiestādes žurnālistus vaino sabiedriskās kārtības apdraudēšanā, ziņo LETA-AFP.

Starp aizturētajiem ir latviešu izcelsmes austrāliešu žurnālists Pēteris Greste, "Al Jazeera" angļu redakcijas Kairas biroja vadītājs Muhameds Fahmijs, kurš ir gan Ēģiptes, gan Kanādas pilsonis, un producents Bahers Muhameds.

Viņi tika arestēti 29.decembrī vienā no Kairas viesnīcām.

Grestes advokāts Ragja Omārs aģentūrai AFP pavēstīja, ka aizturēšanas termiņš pagarināts izmeklēšanas turpināšanai.

Prokuratūra žurnālistus apsūdz par "drošības objektu filmēšanu, sabiedriskās kārtības un miera apdraudēšanu un strādāšanu bez atļaujas".

Fahmijs tiek apsūdzēts arī par piederību islāmistu kustībai Musulmaņu brālība, kuru Ēģiptes pagaidu valdība pasludinājusi par teroristisku organizāciju.

Prokuratūra visus trīs apsūdz arī par Musulmaņu brālības atbalstīšanu, sniedzot tai "aprīkojumu, informāciju un ierakstus, kas veicina tās intereses".

Greste iepriekš strādājis BBC, un 2011.gadā saņēmis Pībodija balvu par Somālijai veltītu dokumentālo filmu.

Tikmēr Katarā bāzētais televīzijas kanāls "Al Jazeera" ceturtdien pieprasījusi Ēģiptei atbrīvot tā žurnālistus "nekavējoties un bez nosacījumiem".

Foto: no vietnes twitter.com/@petergreste

Komentāri