Lietuviešu nanopavadoņus neizdosies palaist atklātā kosmosā Lietuvas Valsts atjaunošanas dienā, Mixnews.lv

Lietuviešu nanopavadoņus neizdosies palaist atklātā kosmosā Lietuvas Valsts atjaunošanas dienā

фото

Pasaulē | 2014. gada 10. janvārī plkst. 22:15

Pirmie lietuviešu nanopavadoņi "LituanicaSAT-1" un "LitSat-1", kas ceturtdienas vakarā sekmīgi sāka ceļu uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS), atklātā kosmosā tiks palaisti tikai februāra nogalē, nevis 16.februārī, kad Lietuva svinēs Valsts atjaunošanas dienu, atsaucoties uz ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) paziņojumu, informē LETA-AFP.

Iespējamie palaišanas datumi varētu būt no 25. līdz 28.februārim, norādījusi ASV kompānija "Nanoracks", kas apņēmusies organizēt lietuviešu pavadoņu palaišanu. Precīzāku laiku tā sola, kad NASA būs pārskatījusi SKS astronautu darba grafiku.

Plānots, ka pavadoņus kosmosā palaidīs japāņu astronauta Koiči Vakatas vadīta robotroka. Drīz pēc tam ar tiem iecerēts nodibināt sakarus un ar Kauņas Tehnoloģijas universitātē konstruētā "LitSat-1" starpniecību no orbītas translēt trīs Lietuvas sabiedrības balsojumā izvēlētus vārdus lietuviešu valodā.

Savukārt Viļņas Universitātes komandas un nekomerciālās organizācijas "Inovatyvūs inžineriniai projektai" sadarbībā tapušais pavadonis "LituanicaSAT-1" uz Zemi pārraidīs Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites ierakstītus apsveikuma vārdus.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka ceturtdienas vakarā pēc vairākkārtējas atlikšanas no Volopa salas ASV austrumu piekrastē beidzot tika palaista raķete "Antares", kurai jānogādā kosmosā bezpilota kapsula "Cygnus" ar aprīkojumu zinātniskajiem eksperimentiem un citām kravām, tostarp vairāk nekā 30 mazajiem satelītiem, arī abiem lietuviešu pavadoņiem.

Paredzēts, ka kuģis sasniegs SKS 12.janvārī.

Komentāri