Miris bijušais Izraēlas premjers Šarons, Mixnews.lv

Miris bijušais Izraēlas premjers Šarons (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 11. janvārī plkst. 15:21

Sestdien Telavivas slimnīcā 85 gadu vecumā miris bijušais Izraēlas premjerministrs Ariels Šarons, kurš pirms tam astoņus gadus atradās komā, apstiprinājuši viņa ģimenes locekļi un valdība, raksta LETA-AFP.

"Viņš ir aizgājis, Viņš aizgāja, kad izlēma to darīt," pie slimnīcas, kur atradās komā esošais bijušais premjers, pavēstīja Šarona dēls Gilads.

Šarons atradās komā kopš 2006.gada 4.janvārī pārciestā insulta. Viņa stāvoklis sāka strauji pasliktināties šī gada 1.janvārī.

Bijušais ģenerālis, kas pazīstams ar iesauku "Buldozers", premjerministra amatā stājās 2001.gadā. Kaut gan sākotnēji Šarona nostāja palestīniešu jautājumā bija stingra un nepiekāpīga, gadu laikā tā radikāli mainījās, un viņa vadībā notika ebreju apmetņu likvidēšanu okupētajā Gazas joslā.

Šarons bija izteikti pretrunīgi vērtēta persona gan Izraēlā, gan ārpus tās. Atbalstītāji viņā saskatīja miera nostiprinātāju Tuvajos Austrumos, neziedojot tam Izraēlas drošību. Daudzi izraēlieši viņu uzskata par kara varoni, kurš palīdzējis aizstāvēt valsti tās lielākajās cīņās. Taču daži kritizētāji uzskata, ka viņš vairāk kaitējis miera procesam, nekā palīdzējis, nosodot aiziešanu no Gazas joslas. Citi viņa darbības 1982.gada Libānas karā uzskata par kara noziegumiem.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Miris viņš jau 8 gadus atpakaļ, bet tagad beidzot nobeidzies pavisam.