Lielbritānija sper soli tuvāk referendumam par ES, Mixnews.lv

Lielbritānija sper soli tuvāk referendumam par ES

фото

Pasaulē | 2014. gada 11. janvārī plkst. 16:56

Lielbritānijas parlamenta augšnams piektdien otrajā lasījumā apstiprināja likumprojektu, kas paredz līdz 2017.gadam sarīkot referendumu par dalību Eiropas Savienībā (ES), taču likumdevēji atzīst, ka viņi varētu neiekļauties noteiktajos termiņos tā galīgajai apstiprināšanai, informē LETA-AFP.

Pēc septiņas stundas ilgām debatēm, likumprojekts Lordu palātā tika apstiprināts bez iebildumiem.

Tomēr lordi, kas pārstāv valdošajā koalīcijā ietilpstošo proeiropeisko Liberāldemokrātisko partiju, kā arī opozīcijā esošie leiboristi brīdinājuši, ka turpmākā apstiprināšanas procedūra var sastapties ar tādu novilcināšanu, ka to nāksies pilnībā atmest.

Likumdevēji plāno iesniegt vēl virkni grozījumu pirms likumprojektu atkal nodot apakšnamam, kur tas saskaņā ar procedūru jāapstiprina ne vēlāk kā 28.februārī. Taču debates par grozījumiem var novest pie tā, ka izskatīšanai atvēlētais laiks tiek pārsniegts.

Tā kā likumprojekts par ES referendumu ir tā dēvētais deputāta privātais bils, tam, atšķirībā no valdības ierosinātajiem likumprojektiem, izskatīšanai parlamentā dots ļoti ierobežots laiks.

Premjerministrs Deivids Kemerons ir apsolījis, ka gadījumā, ja viņa pārstāvētie toriji uzvarēs 2015.gadā gaidāmajās parlamenta vēlēšanās, tiks rīkots referendums par Apvienotās Karalistes turpmāko dalību ES. Taču iesniegtā likumprojekta mērķis ir panākt, ka referenduma rīkošana būs obligāta jebkurai no nākamajām valdībām neatkarīgi no tā, kura partija vēlēšanās uzvarēs.

Komentāri