Brāļi Dukuri līderi pēc Pasaules kausa sacensību pirmā brauciena, Mixnews.lv

Brāļi Dukuri līderi pēc Pasaules kausa sacensību pirmā brauciena

фото

Pasaulē | 2014. gada 12. janvārī plkst. 11:18

Latviešu skeletonisti Martins un Tomass Dukuri pēc pirmā brauciena ieņem pirmās divas vietas Sanktmoricas trasē Šveicē notiekošajās Pasaules kausa piektā posma otrajās sacensībās, ziņo LETA.

Otro reizi sportisti trasē dosies plkst.12.30 pēc Latvijas laika. Sacensības tiešraidē iespējams vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Pirmajā braucienā neapšaubāmu dominanci pār saviem konkurentiem nodemonstrēja Martins Dukurs, kurš trasi veica ar jaunu rekordlaiku (minūte un 8,14 sekundes). Tāpat latvietim otrais labākais starta laiks - 4,85 sekundes.

Otrajā vietā aiz Martina Dukura pirmo braucienu noslēdza viņa vecākais brālis Tomass, kurš savam tautietim zaudē iespaidīgas 0,57 sekundes. Savukārt trešajā vietā esošo Kristianu Bromliju no Lielbritānijas Tomass Dukurs apsteidz par 0,14 sekundēm.

Pēc pirmā brauciena mazāk par sekundi no Martina Dukura atpaliek vien tuvākie pieci sekotāji.

Šogad katrā no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) disciplīnām pa reizei viena Pasaules kausa posma laikā notiks divas sacensības. Vīru skeletonā sportisti divreiz sacenšas tieši Sanktmoricā.

Kā zināms, piektdien brāļiem Dukuriem izdevās gūt otro dubultuzvaru pēc kārtas - pirmais bija Martins, bet otrais finišēja Tomass. Ja sezonas pirmos trīs posmus Ziemeļamerikā Latvijas sportisti neaizvadīja pārāk sekmīgi, pirms nedēļas Vinterbergā brāļi piekto reizi vēsturē tika pie dubultuzvaras.

Pasaules kausa kopvērtējumā M.Dukurs ar 1045 punktiem atgriezies līderpozīcijā, par astoņiem punktiem apsteidzot krievu Aleksandru Tretjakovu. Trešais ar 988 punktiem ir T.Dukurs, kuram trīs punktus zaudē amerikānis Metjū Entuāns.

Entuāns pēc pirmā brauciena atrodas piektajā vietā.

Jau vēstīts, M.Dukurs decembra beigās tika atzīts par 2013.gada Latvijas labāko sportistu. Pēc uzvarām 2010. un 2011.gadā šo balvu sportists ieguva jau trešo reizi karjerā.

M.Dukurs ir pēdējo gadu pasaules labākais skeletonists, kurš kopš 2010.gada kļuvis par četrkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, divkārtēju pasaules un četrkārtēju Eiropas čempionu, kā arī Vankūveras Olimpiādes sudraba medaļas ieguvēju. Tiesa, viņš pavasarī nespēja kā pirmais sportists vēsturē izcīnīt trešo pasaules čempiona titulu pēc kārtas.

Pēc Sanktmoricas posma šīs sezonas Pasaules kausā notiks vēl divi, turklāt visi Eiropā. Pēdējais no tiem noslēgsies 26.janvārī.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm norisināsies līdz 19.janvārim, un Olimpiādē piedalīsies 30 vīriešu skeletonisti un 20 sievietes. Sportistu atlase tiks veidota pēc Nāciju ranga.

Uz dalību Soču Olimpiādes sieviešu skeletona sacensībās pretendē latviete Lelde Priedulēna, kura gan šosezon nestartē pārāk sekmīgi.

Pasaules kausa izcīņa skeletonā notiek kopš 1986.gada, un līdz šim trīs gadus pēc kārtas kopvērtējumā bija triumfējis vienīgi austrietis Kristians Auers, kurš bija labākais no 1992./1993. līdz 1994./1995.gada sezonai. Pēc gada pārtraukuma Auers triumfēja vēl divas reizes un pašlaik ir vienīgais pieckārtējais Pasaules kausa ieguvējs.

Komentāri