ASV par 350 000 dolāru pārdota atļauja medīt Namībijas melnos degunradžus (FOTO), Mixnews.lv

ASV par 350 000 dolāru pārdota atļauja medīt Namībijas melnos degunradžus (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 12. janvārī plkst. 14:54

ASV Dalasas Safari klubs sestdien par 350 000 dolāru (257 599 eiro) pārdevis izsolē atļauju medīt un nogalināt melnos degunradžus Namībijā, ziņo LETA-AFP.

фото

Klubs apgalvo, ka tiks medīti tikai vecie agresīvie degunradži, tādejādi palīdzot aizsargāt šo sugu, bet dzīvnieku aizstāvji asi nosodījuši kluba rīcību, kas izprovocējusi arī nāves draudus kluba biedriem.

Internetā petīciju pret izsoli parakstīja vairāk nekā 80 000 cilvēku.

фото

Dalasas Safari klubs paziņojis, ka nauda, kas iegūta par atļauju, tiks ziedota Namībijai degunradžu populācijas aizsardzībai.

фото

"Zinātne pierāda, ka selektīvas medības palīdz augt degunradžu populācijai," norādīts kluba paziņojumā.

фото

Arī Namībijas varasiestādes aizstāvējušas medību atļaujas izsoli, norādot, ka medību mērķis ir apdraudētās sugas saglabāšana, tomēr Dalasas Safari kluba direktors saņēmis vairāk nekā desmit e-pasta vēstules, kurās draudēts viņa ģimenei un kluba locekļiem.

Vairākās vēstulēs teikts, ka par katru nogalināto degunradzim mirs viens kluba loceklis.

Klubs vērsies pēc palīdzības pie ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB), kurš ziņu aģentūrai AFP norādīja, ka uztver draudus nopietni.

Melnais degunradzis ir apdraudēta suga. Tiek uzskatīts, ka Āfrikā palikuši mazāk nekā 5000 šīs sugas pārstāvju, tostarp aptuveni 1800 mīt Namībijā.

Komentāri