Izraēla atvadās no mūžībā aizgājušā Ariela Šarona (FOTO), Mixnews.lv

Izraēla atvadās no mūžībā aizgājušā Ariela Šarona (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 12. janvārī plkst. 15:55

Izraēla svētdien atvadās no bijušā premjerministra Ariela Šarona, kurš aizgāja mūžībā sestdien 85 gadu vecumā pēc astoņiem komā pavadītiem gadiem, ziņo LETA-AFP.

Šarons tiks apglabāts pirmdien savā īpašumā Negevas tuksnesī, bet svētdien viņa zārks novietots parlamentā Jeruzalemē, dodot tautai iespēju atvadīties no izcilā politiķa.

фото

Pat pēc astoņiem komā pavadītiem gadiem Šarona nāve izsaukusi spēcīgas emocijas sabiedrībā un visu politisko uzskatu izraēlieši atzinuši, ka viņš bijis nozīmīga personība Izraēlas vēsturē.

Izraēlas laikrakstu pirmajās lapās svētdien dominē Šarona vārds, publicēti plaši raksti, kas veltīti viņa dzīvei un atstātajam mantojuma.

Medijos slavēta gan Šarona militārā un politiskā drosme, gan runāts par viņa sarežģītās personības tumšo pusi.

фото

"Ariela Šarona dzīve un Izraēlas dzīve bija savijušās vienā pavedienā," vēsta laikraksts "Yediot Aharonot".

"Viņš bija viss, ko valsts tēvi sapņoja ieraudzīt dēlu paaudzēs (..): izskatīgs un spēcīgs zemnieks, kurš apstrādā zemi, karavīrs uz mūžu. Tēvi sniedza vīziju; dēli bija atbildīgi par tās īstenošanu. Un nav neviena, kas [to] īstenoja ar lielāku apņēmību, lielāku talantu un lielāku viltību kā Ariels Šarons," vēsta "Yediot Aharonot".

фото

Šarons bija izteikti pretrunīgi vērtēta persona gan Izraēlā, gan ārpus tās. Atbalstītāji viņā saskatīja miera nostiprinātāju Tuvajos Austrumos, neziedojot tam Izraēlas drošību. Daudzi izraēlieši viņu uzskata par kara varoni, kurš palīdzējis aizstāvēt valsti tās lielākajās cīņās. Taču daži kritizētāji uzskata, ka viņš vairāk kaitējis miera procesam, nekā palīdzējis, nosodot aiziešanu no Gazas joslas. Citi viņa darbības 1982.gada Libānas karā uzskata par kara noziegumiem.

Angļu valodā rakstošais laikraksts "Jerusalem Post" norādījis, ka Šarons bijis "iespējams viscienītākais un visbiežāk zākātais" valsts politiķis, kurš uzskatīts gan par miera veicinātāju, gan kara kūrēju.

Kreisi noskaņotais laikraksts "Haaretz" nodēvējis Šaronu par "pēdējo līderi", norādot, ka politiskais vakuums, kas radās pēc viņa ieslīgšana komā, tā arī nekad pa īstam nav aizpildīts un tuvākā nākotnē iespējams arī netiks aizpildīts.

"Ar visiem viņa trūkumiem Izraēla ir nabagāka bez tāda līdera kā Ariels Šarons," norādījis "Haaretz".

Komentāri