50 000 ukraiņu sapulcējas uz mītiņu Kijevas Neatkarības laukumā (FOTO), Mixnews.lv

50 000 ukraiņu sapulcējas uz mītiņu Kijevas Neatkarības laukumā (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 12. janvārī plkst. 18:47

Aptuveni 50 000 ukraiņu svētdien sapulcējušies uz demonstrāciju Kijevas Neatkarības laukumā, paužot sašutumu par bijušā Ukrainas iekšlietu ministra Jurija Lucenko piekaušanu protestu laikā, ziņo LETA-AFP.

49 gadus vecais Lucenko tika ievainots sadursmēs, kas izcēlās pēc tam, kad trīs opozīcijas aktīvisti piektdien tika notiesāti par "terora aktu" gatavošanu, tas ir, par ieceri 2011.gadā Borispolē uzspridzināt pieminekli PSRS lielinieku režīma pirmajam vadonim Ļeņinam.

фото

Tiesa piesprieda apsūdzētajiem sešu gadu cietumsodu.

Ar spriedumu saniknotie protestētāji, kas bija sapulcējušies pie tiesas ēkas, bloķēja milicijas konvoja vienības autobusu, ar kuru bija paredzēts aizvest notiesātos.

фото

Opozīcijas aktīvisti, kas pulcējās zem ukraiņu nacionālistu partijas "Svoboda" ("Brīvība") karogiem, sasita pret autobusa vējstiklu krāsas pudeli un sāka spēkratu šūpot. Protestētāji ar pudelēm un akmeņiem apmētāja arī tiesas ēku.

Iejaucās milicijas īpašo uzdevumu vienība "Berkut", kas sāka protestētājus sist. Tostarp sitienus pa galvu ar steku saņēma arī Lucenko, kurš tika nogādāts reanimācijā. Sestdien viņa stāvoklis uzlabojās un viņš varēja atstāt reanimācijas nodaļu.

Lucenko preses pārstāve informēja, ka Lucenko saņēmis vismaz desmit sitienus pa galvu, un pašreiz pie viņa tiek ielaisti tikai tuvākie radinieki.

фото

Kopumā miliči piekāva aptuveni 20 protestētājus.

Kopš protestu sākuma novembrī šī ir pirmā reizei, kad milicija pielietojusi spēku pret kādu no protestu kustības līderiem.

фото

Opozīcijas līderi paziņojuši, ka šī policijas vardarbība parādījusi to, cik svarīgi ir turpināt centienus panākt prezidenta Viktora Janukoviča režīma krišanu.

"Tas vēlreiz pierāda, ka protesti laukumos visā valstī ir jāturpina," norādīts paziņojumā, kuru parakstījis bijušais pasaules čempions boksā un opozīcijas partijas UDAR līderis Vitālijs Kļičko, opozīcijas partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") līderis Arsēnijs Jaceņuks un Ukraiņu nacionālistu partijas Visukrainas savienība "Svoboda" ("Brīvība") parlamenta frakcijas vadītājs Oļegs Tjagņiboks.

фото

"Mēs darīsim visu, lai (..) mainītu sistēmu, kas ļauj policijai piekaut savus cilvēkus, vadoties no trakām pavēlēm," norādīts paziņojumā.

Protesti Kijevā sākās novembrī, kad Ukrainas prezidents Janukovičs atteicās parakstīt Eiropas Savienības (ES) asociācijas līgumu, tā vietā izvēloties ciešākas attiecības ar Krieviju.

Pēdējo divu nedēļu laikā protestu kustība ir zaudējusi spēku, bet nav apsīkusi pa visam. Kijevas Neatkarības laukumā, barikāžu ieskauta, joprojām slejas protestētāju nometne un tiek rīkotas demonstrācijas.

"Kad milicija nebaidās piekaut savus vecos bosus, tas liecina, ka varasiestādes cenšas iebiedēt tos, kuri uzdrīkstas sacelties," norādīja kāds pensionārs, kurš, spītējot aukstajam lietum, bija ieradies Kijevas Neatkarības laukumā.

Kļičko paudis cerību, ka nākamajā demonstrācijā, kas plānota 19.janvārī, piedalīsies vismaz 100 000 cilvēku.

Komentāri