"Zelta globusos" triumfē "12 gadi verdzībā" un "Amerikāņu afēra" (FOTO) (papildināts), Mixnews.lv

"Zelta globusos" triumfē "12 gadi verdzībā" un "Amerikāņu afēra" (FOTO) (papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 13. janvārī plkst. 09:49

"Zelta globusu" balvu pasniegšanas ceremonijā Beverlihilsā, ASV, svētdien labākās drāmas godalgu saņēmusi filma "12 gadi verdzībā"("12 Years a Slave"), savukārt lente "Amerikāņu afēra" ("American Hustle") uzvarējusi kategorijā "Labākais mūzikls vai komēdija", ziņo LETA-AFP.

фото

фото

Labākā dramatiskā aktiera godalgu par veikumu filmā "Dalasas pircēju klubs" ("Dallas Buyers Club") saņēma Metjū Makonohijs, bet labākās dramatiskās aktrises balvu par lomu filmā "Jasmīnas stāsts" ("Blue Jasmine") - Keita Blanšeta.

фото

фото

Kategorijā "Labākais aktieris mūziklā vai komēdijā" "Zelta globusu" saņēma Leonardo di Kaprio par veikumu filmā "Volstrītas vilks" ("The Wolf of Wall Street"), savukārt ar prestižo godalgu kā gada labākā mūzikla vai komēdijas aktrise tika apbalvota Eimija Adamsa par veikumu filmā "Amerikāņu afēra".

фото

Alfonso Kuarons tika godalgots kā gada labākais režisors par filmu "Gravitāte" (""Gravity").

фото

Labākās otrā plāna aktrises gods tika Dženiferai Lorensai par lomu filmā "Amerikāņu afēra", bet par labāko otrā plāna aktieri atzīts Džarets Leto par HIV inficēta transseksuāļa atveidojumu filmā "Dalasas pircēju klubs". Par labāko ārzemju filmu atzīta itāļu Paolo Sorentīno drāma "La grande bellezza" ("Dižais skaistums", pārspējot Kannu festivāla favorīti "La vie d'Adele" ("Zils ir vissiltākā krāsa").

Prestižā Sesila Demilla godalga par mūža ieguldījumu kinoindustrijā šogad piešķirta režisoram Vudijam Alenam, kurš pats uz ceremoniju neieradās un viņa vietā apbalvojumu pieņēma Daiena Kītone.

"Zelta globusu" balvu sadalījumu balsojumā nosaka Holivudas Ārzemju preses asociācijas 80 žurnālisti. Salīdzinājumā prestižo "Oskara" balvu sadalījumu nosaka ASV Kinoakadēmijas aptuveni 6000 locekļu balsojums. Šā gada Holivudas balvu sezonā filmas "12 gadi verdzībā" un "Amerikāņu afēra" saņēmušas jau virkni nomināciju, tostarp Amerikas Producentu ģildes un Amerikas Režisoru ģildes balvu nominācijas. Aizvadītajos desmit gados tikai vienu reizi Amerikas Režisoru ģildes apbalvotais režisors nav saņēmis "Oskara" balvu par labāko režiju.

ASV Kinoindustrijas prestižo "Oskara" balvu nominācijas tiks paziņots ceturtdien, bet balvas tiks pasniegtas 2.martā.

Komentāri