Izraēlā apbedīts bijušais premjerministrs Ariels Šarons (Papildināts, FOTO), Mixnews.lv

Izraēlā apbedīts bijušais premjerministrs Ariels Šarons (Papildināts, FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 13. janvārī plkst. 17:33

Jeruzalemē pie Izraēlas parlamenta ēkas pirmdien notika bijušā premjerministra Ariela Šarona valsts bēru ceremonija, kurā piedalījās augstas Izraēlas un ārvalstu amatpersonas, ziņo LETA-AFP.

Ceremonija sākās ar tradicionālo ebreju piemiņas lūgšanu dziedāšanu.

фото

фото

фото

фото

"Tu nekad nemitējies kalpošanā savai tautai, kad aizsargāji savu zemi un gādāji, lai tā uzplaukst," ceremonijas sākumā sacīja Izraēlas prezidents Šimons Peress.

"Zeme, no kuras tu es nācis, apņems tevi ar mūsu tautas vēstures siltajām rokām, tautas, kurai tu es pievienojis neaizmirstamu lappusi," viņš piebilda.

фото

фото

фото

фото

Ceremonijā piedalījās arī Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu un ASV viceprezidents Džo Baidens.

фото

ASV viceprezidents Džo Baidens

фото

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu (pa kreisi) un ASV viceprezidents Džo Baidens

фото

Izraēlas prezidents Šimons Peress (pa labi) sveic ASV viceprezidentu Džo Baidenu

Šarons no dzīves aizgāja sestdien 85 gadu vecumā. Viņš atradās komā kopš 2006.gada 4.janvārī pārciestā insulta. Viņa stāvoklis sāka strauji pasliktināties šī gada 1.janvārī.

Ekspremjera zārks pirmdien tika nogādāts ģimenes lauku īpašumā Negevas tuksnesī, kur viņš tika guldīts kapā. Bēru procesija pa ceļam apstājās uz īsu militāru ceremoniju Latrunā, uz rietumiem no Jeruzalemes, kur 1948.gada neatkarības karā Šarons tika nopietni ievainots.

фото

фото

фото

фото

фото

Policija un armija ir pastiprinājusi drošības pasākumus, un mediji vēsta, ka armija mainījusi tuva darbības rādiusa pretraķešu sistēmas "Iron Dome" ("Dzelzs kupols") bateriju novietojumu reģionā, lai nodrošinātu aizsardzību pret iespējamajiem raķešu uzbrukumiem no Gazas joslas.

Komentāri