Pāvests aicina panākt izlīgumu Korejas pussalā un mieru Sīrijā, Mixnews.lv

Pāvests aicina panākt izlīgumu Korejas pussalā un mieru Sīrijā

фото

Pasaulē | 2014. gada 13. janvārī plkst. 14:18

Pāvests Francisks pirmdien aicinājis uz izlīgumu Korejas pussalā un pauda cerību, ka nākamajā nedēļā Ženēvā gaidāmās sarunas aizsāks miera procesu Sīrijā, informē LETA-AFP.

"Es vēlos izlūgties Dievam izlīgumu pussalā, un es ceru, ka (..) ieinteresētās puses nenogurstoši meklēs" risinājumus, uzrunā Vatikāna diplomātiskajiem darbiniekiem sacīja pāvests.

Francisks arī pauda nopietnas bažas par situāciju Sīrijā un norādīja, ka steidzamai palīdzībai būtu jāļauj sasniegt visas valsts daļas.

"Pašreiz nepieciešama atjaunota politiskā griba izbeigt konfliktu. Šajā sakarā es ceru, ka konference "Ženēva 2", kas tiks noturēta 22.janvārī, iezīmēs vēlamā miera procesa sākumu," norādīja pāvests.

Francisks arī aicināja panākt "sociālo harmoniju" Ēģiptē, mieru un stabilitāti Irākā un norādīja, ka kristiešu minoritāšu masveida izceļošana no Tuvējiem Austrumiem un Āfrikas ziemeļiem ir pamats bažām.

77 gadus vecais pāvests arī nosodīja asinsizliešanu Nigērijā, "postu un nāvi" Centrālāfrikas Republikā un "jauno humāno krīzi" Dienvidsudānā. Francisks pauda gandarījumu par Irānas kodolsarunām un demokrātijas atjaunošanu Mali, kā arī norādīja, ka Izraēlas un palestīniešu sarunām būtu jānoved pie "drosmīgiem lēmumiem, kuru mērķis ir atrast taisnīgu un ilgstošu risinājumu konfliktam, kam steidzami jābeidzas".

Komentāri