Zemnieki protesta akcijā pret ES politiku dedzinās sienu, Mixnews.lv

Zemnieki protesta akcijā pret ES politiku dedzinās sienu

фото

Pasaulē | 2013. gada 16. janvārī plkst. 12:57

Baltijas fermeru protesta akcija Briselē

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas zemnieki plāno īstenot jaunu "Baltijas ceļa" akciju, līdzās ceļam no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai aizdedzinot siena kaudzes, šādi paužot savu protestu pret Eiropas Savienības kopējo zemkopības politiku, ziņo tīmekļa medijs "Äripäev Online".

"Mēs februāra sākumā organizēsim Baltijas ugunskuru ceļu no Tallinas rātslaukuma līdz Lietuvas-Polijas robežai. Mēs ik pēc kilometra visa Baltijas ceļa garumā aizdedzināsim siena kaudzes, lai apliecinātu, ka mēs neesam apmierināti ar kopējo zemkopības politiku," sacīja Igaunijas Zemnieku konfederācijas priekšsēdētāja vietnieks Jāns Serra.

Viņš uzsvera, ka zemnieki protestēs arī pret to, ka vienādas subsīdijas paredzētas zemniekam, kas audzē labību, un tiem, kas audzē tā dēvēto "eirosienu", piebilstot, ka Igaunijā ceturtā daļa subsīdiju saņēmēju ir tieši "eirosiena" audzētāji.

Baltijas zemkopju organizācijas vienojušās, ka kopīgo akciju rīkos pirms 7.februārī Briselē gaidāmās ES Padomes sēdes.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Eiropas Savienības Padomes prezidenta Hermana van Rompeja jaunākais piedāvājums nākamajam bloka septiņu gadu budžetam attiecībā uz tiešmaksājumiem lauksaimniekiem nav pieņemams, un Baltijas zemnieki ir gatavi jaunām protesta akcijām.

Pagājušogad novembrī lauksaimnieki no vairākām Eiropas valstīm ar padomju laika traktoru devās Briselē, lai protestētu pret piena cenu kritumu Eiropā.

Brauciens izmaksājis apmēram 38 tūkstošus latu. Kā iepriekš norādīja Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) pārstāve Sabīne Puķe, lai gan summa esot liela, izmaksas pilnībā attaisnojušās ideoloģiskā ziņā.

Foto: Valsts kanceleja, knews.kg

Komentāri