Nīderlandē rosina likt cietumniekiem maksāt par izmitināšanu, Mixnews.lv

Nīderlandē rosina likt cietumniekiem maksāt par izmitināšanu

фото

Pasaulē | 2014. gada 13. janvārī plkst. 20:52

Nīderlandes cietumos ieslodzītajiem varētu nākties maksāt par izmitināšanu, ja tiks apstiprināts pirmdien iesniegtais likumprojekts, ziņo LETA-AFP.

Kā norāda tieslietu ministra vietnieka Freda Tēvena pārstāvis, "notiesātajiem cietumniekiem, kas izcieš ieslodzījumu, nāksies daļēji maksāt par ieslodzījumu". Ministrijas pārstāvis skaidroja, ka "ministrs uzskata, ka būtu tikai taisnīgi, ja visas izmaksas attiecībā uz ieslodzītajiem nevajadzētu uzņemties tikai valstij un sabiedrībai".

Nīderlandes nodokļu maksātājiem viena ieslodzītā uzturēšana dienā izmaksā ap 250 eiro. Ja pirmdien iesniegtais likumprojekts gūs abu parlamenta palātu atbalstu, ieslodzītajiem ne vairāk kā divus gadus par savu uzturēšanu būs jāmaksā 16 eiro dienā. Ja likumprojekts tiks atbalstīts, jaunie noteikumi spēkā varētu stāties 2015.gada 1.janvārī.

Tikmēr izvērtēšanai nodota arī iecere, kas uzliktu cietumniekiem atmaksāt arī daļu no izdevumiem, kas radušies izmeklēšanā, kura tikusi veikta, izskatot viņu lietu.

Nīderlandes cietumos cietumsodu izcieš ap 12 100 ieslodzīto. Ja izskanējušās ieceres tiktu apstiprinātas, gadā šādi izdotos iegūt ap 65 miljoniem eiro.

Pērn Nīderlande paziņoja, ka līdzekļu samazināšanas dēļ tā plāno slēgt vismaz 19 cietumus. Savukārt Nīderlandes Likumpārkāpēju asociācija (BWO) paziņojusi, ka izskanējusī iecere ir pretrunā ar Eiropas cilvēktiesību normām, kas nosaka, ka valstij jāmaksā par cietumnieku uzturēšanu.

"Ministra vietnieks vēlas, lai cietumnieki maksātu divus gadus, kas kopā veido teju 12 000 eiro," norāda asociācijas vadītājs Pīters Vlēmings. Viņš brīdina - ja cietumnieki no apcietinājuma tiks atbrīvoti ar parādsaistībām, būs apdraudēta noziedzības apkarošana.

Komentāri