Ziņojums: Francijā pērn no apmetnēm izlikti 19 380 čigāni, Mixnews.lv

Ziņojums: Francijā pērn no apmetnēm izlikti 19 380 čigāni

фото

Pasaulē | 2014. gada 14. janvārī plkst. 16:53

Francijā pērn no nelikumīgi izveidotām apmetnēm izlikti 19 380 čigāni, otrdien paziņojušas divas tiesību aizstāvju grupas, norādot, ka tas ir rekordliels skaits, informē LETA-AFP.

"Salīdzinājumam, 2012.gadā varasiestādes piespiedu kārtā izlika 9404 čigānus un 2011.gadā 8455," norādīja Cilvēktiesību līga (LDH) un Eiropas Čigānu tiesību centrs (ERRC).

"Piespiedu izlikšanas turpinājās gandrīz visur bez ticamas mājokļu alternatīvas vai sociālā atbalsta," norādīja organizācijas, kuru ziņojumā teikts, ka reti kurā gadījumā ievērota prasība veikt sociālo novērtējumu pirms izlikšanas.

Tiek lēsts, ka Francijā nelegālās apmetnēs mitinās aptuveni 20 000 čigānu, lielākoties imigranti no Rumānijas. Viņi mitinās pilsētu pierobežā pagaidu apmetnēs, kas bieži vien ir nelikumīgi izveidotas.

"Šī atraidījuma politika ir neefektīva, dārga un nevajadzīga, jo pēc šīm izlikšanām nekas nav mainījies. Čigāni joprojām dzīvo Francijā apmetnēs, ko viņi no jauna uzbūvējuši nedaudz tālāk, bet viņu situācija ir nedroša. (..) Izlikšanas bruģē ceļu ekstrēmisma izpausmēm un pret čigāniem vērstam rasismam," norādīja LDH prezidents.

ERRC vadītājs aicināja nekavējoties pārtraukt čigānu piespiedu izlikšanu un sākt "īstu integrācijas politiku", iekļaujot tos cilvēkus, kuriem draud nabadzība un sociālā izstumšana.

LDH un ERRC publiskotie dati liecina, ka izlikšanas kulmināciju sasniedza vasarā, bet turpinājās arī gada beigās, neskatoties uz ziemas iestāšanos. 56% izlikšanu notika Parīzes reģionā.

Komentāri