Islāmistu kaujinieki sagūstīja ķīlniekus BP rūpnīcā Alžīrijā, Mixnews.lv

Islāmistu kaujinieki sagūstīja ķīlniekus BP rūpnīcā Alžīrijā

фото

Pasaulē | 2013. gada 16. janvārī plkst. 15:44

Alžīrijas dienvidos trešdien islāmistu kaujinieki uzbrukuši naftas rūpniecības giganta BP rūpnīcai un sagūstījuši vairākus tās darbiniekus, ziņo LETA-AFP.

Uzbrucēji nolaupījuši vienu Francijas un četrus Japānas pilsoņus, bet Alžīrijas armija jau sākusi ķīlnieku atbrīvošanas operāciju.

Alžīrijas valsts mediji ziņo, ka uzbrukumā nogalināti divi cilvēki, bet seši - ievainoti. Ievainoto vidū esot arī divi ārzemnieki.

Uzbrukumu īstenojuši kaujinieki, kas Alžīrijā iekļuvuši no kaimiņvalsts Mali, kur nesen sākusies Francijas ofensīva pret džihādistu nemierniekiem, telefonsarunā pastāstīja kaujinieku vienības dalībnieks.

"Mēs asam "Al Qaeda" biedri un mēs ieradāmies no Mali ziemeļiem. Mēs piederam pie Haleda Abula Abasa brigādes, kuru vada Mohtars Belmohtars," sacīja kaujinieks.

Belmohtars ir viens no "Al Qaeda" Ziemeļāfrikas atzara džihādistu līderiem.

Lielbritānijas Ārlietu ministrija apstiprināja, ka ir noticis uzbrukums, vienlaikus norādot, ka tā joprojām cenšas noskaidrot notikušā apstākļus.

"Naftas rūpniecības objektā In Amenasas pilsētā netālu no Alžīrijas un Lībijas robežas izvēršas notikumi, kuros ir iesaistīti teroristi. Lielbritānijas vēstniecība zina par šo incidentu un sadarbojas ar vietējām varasiestādēm," sacīja ministrijas preses pārstāve.

Alžīrija 90.gados pieredzējusi postošu pilsoņkaru ar islāmistiem, bet amatpersonas tagad jau paudušas bažas, ka operācija pret Mali nemierniekiem var Alžīrijā radīt prettriecienu.

Pēc tam kad 2011.gadā Lībijā tika gāzts pulkveža Muamara Kadafi režīms, daudzi kaujinieki līdz ar bruņojumu no Lībijas tika pārvietoti uz Mali.

Foto: crashphoto.ru, ru.freepik.com

Komentāri