Nīderlandē atsauktas 11 tonnas zirga gaļas no Francijas, Mixnews.lv

Nīderlandē atsauktas 11 tonnas zirga gaļas no Francijas

фото

Pasaulē | 2014. gada 14. janvārī plkst. 21:47

Nīderlandes atbildīgie dienesti atsaukuši 11 tonnas zirga gaļas, kas pērn valstī ievesta no Francijas, ziņo LETA-AFP.

Lai gan gaļa bija atbilstoši marķēta kā zirga gaļa, tā nebija piemērota patēriņam, jo daļa gaļas iegūta no dzīvniekiem, kurus zinātnieki bija izmantojuši, lai iegūtu vakcīnas pret trakumsērgu un citus serumus.

Policija decembrī Francijas dienvidos veica virkni arestu, saņemot informāciju, ka 200 zirgi, tostarp 60 farmācijas uzņēmumam "Sanofi" piederoši lopi, nonākuši lopkautuvēs un šo dzīvnieku veterinārie sertifikāti tikuši viltoti.

Laika posmā no 2013.gada janvāra līdz oktobrim pieciem Nīderlandes uzņēmumiem piegādātas aptuveni 11 tonnas zirga gaļas, tostarp, iespējams, arī aizdomīgās izcelsmes gaļa, teikts Nīderlandes pārtikas drošības dienesta NVWA izplatītajā apziņojumā.

Šī gaļa vēlāk tikusi pārdota restorāniem kā zirga gaļa, un no tās gatavota arī dzīvnieku barība.

"No 11 000 kilogramu mēs esam atraduši aptuveni 1000," pavēstīja dienesta pārstāvis. "Teju ar 100% pārliecību var teikt, ka pārējā gaļa tikusi apēsta."

Nīderlandes Veselības ministrija informējusi parlamentu, ka risks sabiedrības veselībai bijis "ļoti ierobežots vai pat vispār nav pastāvējis," jo dzīvnieki tikuši nokauti Eiropas Savienības standartiem atbilstošās lopkautuvēs.

Eiropu pērn pāršalca tā dēvētais zirga gaļas skandāls, kad atklājās, ka miljonos produktu, kas bija marķēti kā liellopu gaļas izstrādājumi, sastāvā ir arī zirga gaļa. Dažās Eiropas valstīs zirga gaļa netiek lietota uzturā, savukārt citās, tostarp Beļģijā, Francijā, Spānijā un Itālijā, zirga gaļa tiek plaši patērēta.

Komentāri