Austrālijā pēc zibens spērieniem izcēlušies vairāk nekā 250 ugunsgrēki, Mixnews.lv

Austrālijā pēc zibens spērieniem izcēlušies vairāk nekā 250 ugunsgrēki

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. janvārī plkst. 09:50

Austrālijas dienvidaustrumu daļā naktī uz trešdienu zibens spērienu rezultātā izcēlušies vairāk nekā 250 ugunsgrēki, ziņo LETA-AFP.

Viktorijas štatā, kur 2009.gadā postošā uguns nelaime laupīja dzīvību 173 cilvēkiem un nopostīja vairāk nekā 2000 ēku, ugunsdzēsēji cīnās ar aptuveni 20 ugunsgrēkiem. Vēl 18 ugunsgrēkus jau izdevies pilnībā vai daļēji pakļaut kontrolei.

Amatpersonas skaidro, ka ēkas šobrīd nav tieši apdraudētas.

Viktorijas ugunsdzēsības dienests informē, ka aizvadītajā naktī zibens spērienu rezultātā izcēlušies 256 jauni ugunsgrēki.

Arī Dienvidaustrālijas štatā otrdien zibens dēļ izcēlušies vairāki simti ugunsgrēku, no kuriem vairāk nekā desmit trešdien joprojām plosās, un dzēšanas darbos dažviet iesaistīti arī lidaparāti.

фото

Rietumaustrālijā, Dienvidaustrālijā un Viktorijā pēdējās dienās pieredzēts milzīgs karstums, gaisa temperatūrai sasniedzot pat 46 grādus pēc Celsija.

Dienvidaustrālijas galvaspilsētā Adelaidā otrdien fiksēta ceturtā karstākā diena meteoroloģisko novērojumu vēsturē, termometra stabiņam pakāpjoties līdz 45,1 grāda atzīmei. Arī trešdien gaidāms liels karstums. Austrālijas Meteoroloģijas birojs norāda, ka karstuma vilnis galvenokārt skāris Austrālijas dienvidaustrumus.

Jau vēstīts, ka aizvadītais 2013.gads Austrālijā bijis karstākais kopš meteoroloģisko novērojumu sākuma 1910.gadā.

Komentāri