Itālijas valdība iesaistīs armiju cīņā pret mafijas toksisko atkritumu biznesu, Mixnews.lv

Itālijas valdība iesaistīs armiju cīņā pret mafijas toksisko atkritumu biznesu

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. janvārī plkst. 16:48

Itālijas valdība otrdien nolēmusi nosūtīt karavīrus uz Neapoli, lai cīnītos ar mafiju, kas pilsētas apkārtnē izgāž tonnām toksisko atkritumu, ziņo LETA-THE LOCAL.

Valdības lēmumu vēl izskatīs parlaments, bet aizsardzības ministra vietnieks norādīja, ka "pirmo reizi visi politiskie spēki ir vienisprātis piedāvāt konkrētus risinājumus, lai atrisinātu specifisku problēmu".

Teritorija uz ziemeļiem no Neapoles, kur izgāzti atkritumi, ieguvusi palamu "nāves trīsstūris". Mafija tur izgāzusi tonnām nelegālu un bīstamu atkritumu, sākot no azbesta pārpalikumiem līdz automašīnu riepām un rūpnieciskās līmes konteineriem.

Atkritumu kalni, kas guļ netālu no apstrādātiem laukiem, periodiski aizdegas, radot biezus melnu dūmu mākoņus, kas smacē tuvējās pilsētas. Tomēr, kā norāda vietējie iedzīvotāji, vislielākās raizes rada ar hloroformu, arsēnu un smagajiem metāliem saindētais ūdens slānis, kas piesārņo zemnieku audzētos tomātus, kāpostus un citas kultūras.

Vides aizstāvju organizācijas uzskata, ka toksiskie atkritumi varētu ietekmēt pusotru miljonu cilvēku, kas dzīvo Neapoles un Kazertas provincēs.

Vides aizsardzības asociācija "Legambiente" uzskata, ka laika posmā no 1991.gada līdz 2013.gadam šajā zonā sadedzināti vai aprakti desmit miljoni tonnu rūpniecisko atkritumu.

Tā vietā, lai maksātu milzīgas summas par legālu atkritumu iznīcināšanu, uzņēmumi maksā mafijai, kas atkritumus izgāž laukos, ezeros un akās.

Komentāri