Timošenko advokāts apsūdzēts bijušās sievas nolaupīšanā, Mixnews.lv

Timošenko advokāts apsūdzēts bijušās sievas nolaupīšanā

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. janvārī plkst. 15:39

Sergejs Vlasenko

Ukrainas prokuratūra trešdien izvirzījusi jaunas kriminālapsūdzības bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko advokātam Sergejam Vlasenko, kurš tiek vainots savas bijušās sievas "nelikumīgā ieslodzīšanā vai nolaupīšanā", informē LETA-AFP.

Vlasenko jau izvirzītas apsūdzības par vardarbību ģimenē, proti, uzbrukumiem bijušajai sieva. Ja viņš tiks atzīts par vainīgu šajā lietā, viņam draud līdz pat divu gadu cietumsods. Savukārt par nolaupīšanu un nelikumīgu ieslodzīšanu var tikt piespriesti līdz pat pieciem gadiem cietumā.

Tiesa piektdien par diviem mēnešiem pagarināja aizliegumu Vlasenko izbraukt no Kijevas, izņemot braucienus uz Harkovu, lai konsultētu Timošenko, kura tur izcieš cietumsodu.

Vlasenko intervijā AFP atzina, ka jaunās apsūdzības viņam bijis pārsteigums, un apgalvoja, ka varasiestādes vēlējušās piemērot viņam pirmstiesas apcietinājumu, kamēr notiek izmeklēšana.

Viņš norādīja, ka jaunās apsūdzības ļauj varasiestādēm viņu arestēt. "Vienīgais mērķis ir ielikt mani aiz restēm," piebilda Vlasenko. Vlasenko noliedz visas viņam izvirzītās apsūdzības un uzskata to par "politisko represiju" gadījumu.

"Es atrodos šeit tikai tāpēc, ka esmu Jūlijas Timošenko aizstāvības komandā," šomēnes norādīja Vlasenko.

Pret Vlasenko ierosinātā lieta par vardarbību ģimenē nāca atklātībā novembrī, kad Ukrainas valdība lēma par to, vai parakstīt sadarbības līguma ar Eiropas Savienību (ES). Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs galu galā no šāda soļa atteicās, izraisot plašus protestus, kas Kijevā turpinās joprojām.

Prokurori izsauca Vlasenko uz nopratināšanu, dažas dienas pirms Janukovičs atteicās parakstīt līgumu ar ES.

Komentāri