11 000 franču paziņojuši valdībai par saviem ārvalstu kontiem, Mixnews.lv

11 000 franču paziņojuši valdībai par saviem ārvalstu kontiem

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. janvārī plkst. 21:06

Francijas budžeta ministrs Bernārs Kazanēvs trešdien paziņojis, ka vēlmi legalizēt ārvalstīs slēptos līdzekļus izteikuši 11 000 cilvēku, ziņo LETA-AFP.

Franči sākuši legalizēt savos ārvalstu kontos paslēptos līdzekļus, jo Šveice, piekāpjoties starptautiskajam spiedienam, atteikusies no savu banku slepenības tradīcijas un to klienti tiek mudināti deklarēt savus aktīvus.

Kazanēvs jūnijā piedāvāja frančiem, kas līdz šim slēpuši savus līdzekļus ārvalstīs, pieteikties, solot tiem mīkstākus sodus.

Uzstājoties parlamentā, budžeta ministrs likumdevējus informēja, ka piedāvājumu izmantojuši 11 000 cilvēku un ka tas varētu budžetā papildus ienest miljardu eiro. Savukārt Šveices Banku apvienības vadītājs vēl novembrī paziņoja, ka gandrīz visi franču klienti esot izlēmuši izmantot piedāvāto iespēju, lai gan pilnīga amnestija tiem netiek solīta.

Avoti baņķieru aprindās stāsta, ka Šveices bankas saviem klientiem devušas laiku līdz martam deklarēt savus kontus, brīdinot, ka pretējā gadījumā tie tiks slēgti.

Šveice ir pievienojusies starptautiskajai konvencijai par naudas atmazgāšanas apkarošanu, kā arī parakstījusi divpusēju līgumu ar ASV par automātisku informācijas sniegšanu par banku kontiem.

Sagaidāms, ka šis līgums kļūs par starptautisku standartu cīņā ar nodokļu nemaksāšanu.

Komentāri