Tiesa aizliedz protesta akcijas Kijevas centrā, Mixnews.lv

Tiesa aizliedz protesta akcijas Kijevas centrā (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 16. janvārī plkst. 09:37

Kijevas tiesa trešdien aizliegusi līdz 8.martam Ukrainas galvaspilsētā rīkot plašas protesta akcijas, un opozīcijas aktīvisti uzskata, ka tādējādi tiek gatavota asāka milicijas reakcija uz demonstrācijām, kuru dalībnieki protestē pret prezidenta Viktora Janukoviča lēmumu atteikties no sadarbības līguma ar Eiropas Savienību (ES), ziņo LETA-DW.

Pagaidu aizliegums attiecas uz ikvienu demonstrāciju Kijevas centrā, kurā tiek izmantota skatuve, skaļruņi, plakāti vai teltis. Pamatoju savam lēmumam tiesa pagaidām nav publiskojusi.

Opozīcijā esošā partija UDAR, kuru izveidojusi bijušais boksa čempions Vitālijs Kļičko, paziņojusi, ka spriedums esot gatavošanās "represīvām darbībām pret miermīlīgiem protestētājiem".

Kopš 21.novembra, kad Kijeva paziņoja, ka atsakās no sadarbības līguma parakstīšanas ar ES, Kijevā nerimst opozīcijas protesta akcijas, kuru mērogi pat pārsnieguši demonstrācijas, kas tika pieredzētas tā dēvētās Oranžās revolūcijas laikā.

Svētdien Neatkarības laukumā galvaspilsētas centrā pulcējās aptuveni 50 000 demonstrantu, bet protestu apogeja brīdī, 8.decembrī, kad tika nogāzts lielinieku režīma pirmā vadoņa Ļeņina piemineklis, Kijevas ielās izgāja 800 000 cilvēku.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Kremlim kalpojošā padomju tiesa....
Ukrainai vajadzēja sadalīties vēl Timošenko laikā, tad Eiropieši varētu dzīvot ar Eiropu, bet aziāti ar kremli.