Lagarda: Pasaules ekonomikas izaugsme stiprinās, Mixnews.lv

Lagarda: Pasaules ekonomikas izaugsme stiprinās

фото

Pasaulē | 2014. gada 16. janvārī plkst. 10:41

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda izteicās, ka pasaules ekonomikas izaugsmes temps paātrinās, vienlaikus brīdinot par aizvien pieaugošajiem deflācijas riskiem, ziņo LETA-AFP.

"Izaugsme stiprinājās 2013.gada otrajā pusē un tā turpinās stiprināties 2014.gadā, galvenokārt pateicoties situācijas uzlabojumiem attīstītajās ekonomikās," norādīja Lagarda.

Viņa gan atteicās izteikt konkrētas ekonomikas izaugsmes aplēses pirms nākamajā nedēļā paredzētajām SVF oficiālajām prognozēm.

Tomēr Lagarda norādīja, ka pasaules ekonomikas izaugsme piecus gadus pēc finanšu krīzes saglabājas zem tās potenciāla aptuveni 4% gadā apmērā, kas rada deflācijas draudus pasaulē.

"Inflācijai saglabājoties zem vairāku centrālo banku noteiktajiem mērķiem, mēs saskatām aizvien lielākus deflācijas riskus, kas varētu negatīvi ietekmēt atlabšanu," sacīja Lagarda. "Globālās ekonomikas izaugsme joprojām ir pārāk zema, pārāk trausla un pārāk nevienlīdzīga."

Lagarda uzsver, ka SVF var spēlēt "jo sevišķi svarīgu lomu, lai veicinātu sadarbību un koordināciju savstarpēji saistītajā pasaulē."

Komentāri