Spānijā tūkstošiem cilvēku protestē pret ielas atjaunošanu Burgosā, Mixnews.lv

Spānijā tūkstošiem cilvēku protestē pret ielas atjaunošanu Burgosā

фото

Pasaulē | 2014. gada 16. janvārī plkst. 11:42

Tūkstošiem cilvēku trešdien izgājuši Madrides ielās, lai protestētu pret dārgu un, viņuprāt, neefektīvu ielas atjaunošanu Burgosā, Spānijas ziemeļos, ziņo LETA-AFP.

Protesti sākās 10.janvārī Burgosā un tālāk izplatījās arī uz Madridi un Valjadolidu.

Protestētāji pieprasa, lai varasiestādes atsakās no ielas atjaunošanas, kas izmaksātu astoņus miljonus eiro un samazinātu automašīnu bezmaksas stāvvietu platību.

Protesti Burgosā trešdien pagāja bez starpgadījumiem, bet Madridē izcēlās sadursmes starp policistiem un demonstrantiem.

Madridē protestētāji pieprasīja, lai tiktu atbrīvoti arī trīs jaunieši, kas tika aizturēti iepriekš Burgosā vienā no demonstrācijām, kas pārauga vardarbībā.

Kopš protestu sākuma policija arestējusi 40 cilvēkus. Demonstranti ir dedzinājuši atkritumu tvertnes, izsituši ēkām logus un nojaukuši drošības barjeras.

фото

Burgosas mērs pagaidām ir apturējies ielas pārbūves projektu, ko kritiķi uzskata par lieku naudas šķērdēšanu ekonomiskās krīzes laikā, kad šos līdzekļus varētu ieguldīt sociālo pakalpojumu uzlabošanā.

Projekts paredz ielā "Calle Vitoria" atstāt tikai vienu no divām braukšanas joslām katrā virzienā, pievienojot veloceliņu, zaļo zonu un aizvietojot automašīnu bezmaksas stāvvietu platību ar maksas pazemes stāvvietu.

Komentāri