Tiesa noraida "Pussy Riot" dalībnieces lūgumu atlikt cietumsoda izciešanu, Mixnews.lv

Tiesa noraida "Pussy Riot" dalībnieces lūgumu atlikt cietumsoda izciešanu

фото

Pasaulē | 2013. gada 16. janvārī plkst. 21:09

Krievijas Permas novada Berezņiku pilsētas tiesa trešdien noraidīja pankgrupas "Pussy Riot" dalībnieces Marijas Aļohinas lūgumu atlikt viņai piespriestā cietumsoda izciešanu.

Aļohina lūgumu atlikt soda izciešanu bija pamatojusi ar to, ka viņai ir mazgadīgs dēls.

Aļohina paziņoja, ka likumā paredzētajā desmit dienu laikā pārsūdzēs spriedumu augstākas instances tiesā. Pēc tam viņa tika aizvesta atpakaļ uz Berezņiku 28.labošanas darbu koloniju, kur izcieš divu gadu cietumsodu.

Piecas "Pussy Riot" dalībnieces spilgtu krāsu sejas maskās 21.februārī Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē uzkāpa priesteriem paredzētā vietā un izpildīja "panku lūgšanu" pret Vladimiru Putinu, kurš tolaik bija premjerministrs, bet tagad ir prezidents.

Par piedalīšanos šajā akcijā martā tika aizturētas trīs grupas dalībnieces Nadežda Tolokoņņikova, Jekaterina Samuceviča un Marija Aļohina.

Augustā Maskavas Hamovņiku rajona tiesa viņas atzina par vainīgām huligānismā, rupjā sabiedriskās kārtības pārkāpšanā un naida izrādīšanā pēc reliģiskām pazīmēm, par ko viņām piesprieda divu gadu cietumsodu.

Maskavas pilsētas tiesa oktobrī izskatot grupas "Pussy Riot" dalībnieču kasācijas sūdzību, nolēma Aļohinai un Tolokoņņikovai atstāt spēkā divu gadu cietumsodu, bet Samuceviču atbrīvot, aizstājot viņai reālu brīvības atņemšanu ar nosacītu sodu.

foto: independent.co.uk

Komentāri