Ukrainas parlaments apstiprina likumprojektu demonstrāciju ierobežošanai, Mixnews.lv

Ukrainas parlaments apstiprina likumprojektu demonstrāciju ierobežošanai

фото

Pasaulē | 2014. gada 16. janvārī plkst. 19:48

Ukrainas parlaments ceturtdien atbalstījis likumprojektu, kas nosaka, ka par sabiedrisko ēku bloķēšu varēs piespriest līdz pat piecu gadu cietumsodu, ziņo LETA-AFP.

Šāds likumprojekts acīmredzot virzīts ar mērķi ierobežot plašās demonstrācijas, kas Ukrainu pāršalca pēc lēmuma atteikties no iespējas ar Eiropas Savienību (ES) parakstīt asociācijas līgumu.

Ukrainas opozīcija balsojumu par jauno likumprojektu jau pielīdzinājusi varas sagrābšanai. Par šo likumprojektu ceturtdien nobalsoja 235 no 450 deputātiem. Turklāt šis likumprojekts paredz arī atvieglot procedūru likumdevēju tiesāšanai.

Jaunais likumprojekts nosaka, ka tiem demonstrantiem, kas būs uzlikuši maskas vai ķiveres, draudēs naudassods vai administratīvais arests. Savukārt internetā tiks aizliegts izplatīt tādu informāciju, kas ceļ neslavu, un par to draudēs naudassods vai labošanas darbi līdz pat vienam gadam.

Šāda likumprojekta apstiprināšana izraisījusi asu Ukrainas opozīcijas nosodījumu. Opozīcijas politiķi bažījas, ka valdība jaunās normas varētu izmantot, lai vērstos pret viņiem un izjauktu protestu kustību.

Ukrainas prezidenta "Viktora Janukoviča un Reģionu partijas režīms Ukrainā pilnībā iznīcinājis valsts varu", norāda opozīcijas partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") līderis Arsēnijs Jaceņuks. "Tas nav nekas cits kā konstitucionālās sistēmas gāšana un varas sagrābšana Ukrainā."

Opozīcijas deputāti centās nepieļaut balsojuma norisi, taču Janukovičam lojālie likumdevēji balsoja, paceļot roku.

Kopš 21.novembra, kad Kijeva paziņoja, ka atsakās no sadarbības līguma parakstīšanas ar ES, Kijevā nerimst opozīcijas protesta akcijas, kuru mērogi pat pārsnieguši demonstrācijas, kas tika pieredzētas tā dēvētās Oranžās revolūcijas laikā.

Svētdien Neatkarības laukumā galvaspilsētas centrā pulcējās aptuveni 50 000 demonstrantu, bet protestu apogeja brīdī, 8.decembrī, kad tika nogāzts lielinieku režīma pirmā vadoņa Ļeņina piemineklis, Kijevas ielās izgāja 800 000 cilvēku.

Komentāri