Korupcijas skandāls Turcijā turpinās: atstādināti jau 20 prokurori, Mixnews.lv

Korupcijas skandāls Turcijā turpinās: atstādināti jau 20 prokurori

фото

Pasaulē | 2014. gada 16. janvārī plkst. 22:09

Padziļinoties korupcijas skandālam, Turcijā ceturtdien atstādināti 20 prokurori, ziņo LETA-AFP.

Turcijas tieslietu ministra vadītā Augstākā tiesnešu un prokuroru padome informē, ka no amata atstādināti 20 prokurori, tostarp arī galvenais Stambulas prokurors Turhans Džolakadi.

Turklāt sākta izmeklēšana pret vairākiem prokuroriem, kuri saistīti ar izmeklēšanu plašajā korupcijas skandālā.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Turcijā izcēlies plašs korupcijas skandāls, kas metis ēnu pār premjerministra Redžepa Tajipa Erdogana tuvākajām aprindām, apdraudot viņa izredzes šogad gaidāmajās vēlēšanās pretendēt uz prezidenta amatu.

Skandālam vēršoties plašumā, Turcijā no darba atlaisti jau vairāki simti policistu un prokuroru, kuri bija iesaistīti izmeklēšanā.

Erdogans uzstāj, ka tīrīšanu mērķis esot aizvākt no valsts aparāta "piekto kolonnu", kuru veidojot tā dēvētie gilenisti, tas ir, ietekmīgā islāmistu sludinātāja Fetullas Gilena atbalstītāji.

Lai gan Gilens mitinās ASV, viņa sekotāji ieņem daudzus nozīmīgus amatus Turcijas valsts aparātā, tostarp policijā un tiesu sistēmā.

Pats Gilens, kurš no Turcijas aizbrauca 1999.gadā pēc toreizējās valdības apsūdzībām, ka viņš plāno nodibināt islāma valsti, gan noliedzis jebkādu saistību ar pašreizējo izmeklēšanu.

Komentāri