Meksikas pašaizsardzības vienības atdod iedzīvotājiem narkokarteļa atsavināto zemi (FOTO), Mixnews.lv

Meksikas pašaizsardzības vienības atdod iedzīvotājiem narkokarteļa atsavināto zemi (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 17. janvārī plkst. 16:59

Meksikas Mičoakanas štata pašaizsardzības vienības ceturtdien simboliskā ceremonijā atdevušas atpakaļ iedzīvotājiem 265 hektārus zemes, ko viņiem bija atņēmis narkotiku tirgotāju kartelis "Tempļa bruņinieki", ziņo LETA-AFP.

Zemes, tostarp daudzu avokado un citrona dārzu, nodošanas ceremonija notika Tansitaro pašvaldībā, Mičoakanas rietumos.

фото

Lai padzītu "Tempļa bruņiniekus" no sava reģiona, civiliedzīvotāji pirmo reizi ķērās pie ieročiem pagājušā gada februārī, apgalvojot, ka vietējā policija vai nu sadarbojas ar mafiju, vai arī nav spējīga cīnīties pret to.

Savukārt amatpersonas apgalvo, ka vismaz daļa pašaizsardzības vienību sadarbojas ar narkokarteli, jo viņu rīcībā ir ieroči, kādi parasti ir tikai mafijas locekļiem.

фото

Tomēr analītiķi norāda, ka valdība labprāt ļāva pašaizsardzības vienībām pārvaldīt štatu līdz pat šim brīdim, kas ir bīstama taktika un var novest pie līdzīgas situācijas izveidošanās kā Kolumbijā.

Pagājušās nedēļas laikā pašaizsardzības grupas pārņēma kontroli vairākās Mičoakanas mazpilsētās.

фото

Lai normalizētu situāciju, štatā tika ievesti Meksikas federālie bruņotie spēki, kuri uzsākuši cīņu pret narkotiku mafiju, bet nonākuši sadursmēs arī ar pašaizsardzības grupu locekļiem, kas atteikušies nolikt ieročus.

Vienas pašaizsardzības grupas vadītājs Estanislao Beltrans ceturtdien paziņoja, ka viņa vīri nenoliks ieročus un mēģinās atgūt zemi, ko iedzīvotājiem atņēmuši narkotiku karteļi.

Viņš pieprasīja, lai vispirms tiek notverti karteļu vadoņi, un tikai tad viņš būs gatavs runāt par atbruņošanos.

Meksikas prezidentam Enrikem Penam Njeto nemieri Mičoakanā kļuvuši par lielāko izaicinājumu drošības jomā kopš stāšanās prezidenta amatā pirms 13 mēnešiem.

Komentāri