Krievijas drošībnieki noliedz Kadirova apgalvojumus par Umarova nāvi (VIDEO), Mixnews.lv

Krievijas drošībnieki noliedz Kadirova apgalvojumus par Umarova nāvi (VIDEO) (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 17. janvārī plkst. 17:38

Krievijas drošības struktūras noliedz Čečenijas prezidenta Ramzana Kadirova ceturtdien paustos pieņēmumus, ka Ziemeļkaukāza nemiernieku līderis Doku Umarovs ir nogalināts, atsaucoties uz saviem avotiem, vēsta ziņu aģentūra "Interfax", ziņo LETA-REUTERS.

Ceturtdien tīmeklī tika ievietots jauns video ar Umarovu. Tiesa gan, spriežot pēc fonā redzamajiem zaļojošajiem kokiem, video nav tapis pēdējā laikā.

"Mēs esam pārliecināti par 99%, ka Umarovs ir likvidēts vienā no [policijas pretterorisma] operācijām. Tagad ir liecības, ka viņš nav dzīvo vidū," Kadirova teikto citē "Interfax".

Kadirovs skaidroja, ka savus spriedumus balsta uz kādas pārtvertas telefonsarunas ierakstu. Tajā divi nemiernieku komandieri minējuši nepieciešamību aizstāt Umarovu, jo viņš ir miris.

"Mēs vēl nesam atraduši līķi, bet mēs to meklējam," atzina Čečenijas prezidents.

"Interfax" vēlāk citēja kādu vārdā neminētu avotu drošības struktūrās, un viņa teiktais pret Kadirova apgalvojumiem liek izturēties ar zināmu piesardzību.

"Mēs nevaram apstiprināt Doku Umarova likvidēšanu. Mums nav šādas informācijas," sacīja aģentūras sarunbiedrs.

Jūlijā tīmeklī ievietotā video Umarovs mudināja nemierniekus rīkot uzbrukumus ziemas olimpiskajām spēlēm, kas nākammēnes sāksies Sočos.

"Es aicinu jūs, katru mudžahidu, lietot maksimālu spēku Allāha ceļā, lai izjauktu šo sātanisko deju pa mūsu senču kauliem," jūlija video sacīja Umarovs.

Ceturtdien tīmeklī publicētajā video, kas uzņemts siltā laikā mežā, Umarovs runā par Ingušijas nemiernieku līdera nāvi.

"Uz mums, palikušajiem, gulstas pienākums turpināt šo džihādu līdz pašai nāvei, jo šo pienākumu mums ir uzdevis Allāhs un mums tas ir jāpilda," sacīja Umarovs. Videovēstījumā viņš apliecina, ka ieceļ jaunu nemiernieku komandieri, tomēr ziemas olimpiskās spēles pat nepiemin.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Tur tāpat kaut kas sagāzīsies, bez kaujinieku palīdzības.