Pasaulē apturēta jauno "Dreamliner" lidmašīnu izmantošana, Mixnews.lv

Pasaulē apturēta jauno "Dreamliner" lidmašīnu izmantošana

фото

Pasaulē | 2013. gada 17. janvārī plkst. 11:09

Aviācijas nozares regulatori ceturtdien apturējuši lidojumus ar vairumu no pasaulē esošajām "Boeing 787 Dreamliner" lidmašīnām līdz brīdim, kad tiks novērsti aizdegšanās riski saistībā ar lidaparāta akumulatoriem, ziņo LETA-AFP.

Regulatori Japānā, Indijā un Čīlē sekojuši ASV Federālās civilās aviācijas pārvaldes (FAA) piemēram un izdevuši rīkojumu uz nenoteiktu laiku pārtraukt visus lidojumus pēc tam, kad Japānas aviokompānijai "All Nippon Airways" (ANA) piederošs "Dreamliner" trešdien bija spiests veikt ārkārtas nosēšanos.

FAA, kas nosaka pamatus aviācijas standartiem, norādījusi uz iespējamiem akumulatoru aizdegšanās riskiem šajos lidaparātos.

ASV aviobūves uzņēmuma "Boeing" vadītājs Džims Maknērnijs jau paudis dziļu nožēlu par šiem notikumiem un solījis īstenot visus nepieciešamos pasākumus saskaņā ar FAA, lai atrisinātu šīs problēmas.

Taču, ņemot vērā incidentu ANA iekšzemes lidojuma laikā, tagad pasaulē pārtraukti lidojumi ar 39 no 50 "Dreamliner" lidaparātiem, kas pieder starptautiskajām aviokompānijām.

"United Airlines", kas ir vienīgā ASV aviosabiedrība, kas veic lidojumus ar "Dreamliner", pievienojusies ANA un "Japan Airlines" (JAL) ar lēmumu uz laiku pārtraukt šī modeļa izmantošanu

. Arī Indijas "Air India" un Čīles "LAN Airlines" sekojušas šim piemēram. "Mēs sekosim līdzi FAA izmeklēšanai saistībā ar "Dreamliner". Mēs pagaidām nevaram pateikt, kad mēs atkal ļausim tai lidot, tas atkarīgs no tā, kad "Boeing" sniegs mums apmierinājumu saistībā ar drošības bažām," norādīja Indijas Civilās aviācijas regulatora vadītājs Aruna Mišra.

Japānas aviokompānijām pieder 24 "Dreamliner" lidmašīnas un valdība paziņoja, ka tā neriskēs veikt lidojumus, gaidot izmeklēšanas rezultātus, vai litija-jona akumulators ANA lidojuma laikā pārkārsis un aizdedzies. Trešdienas incidents ar ANA īpašumā esošo lidmašīnu seko aizdegšanās gadījumam JAL lidmašīnā pagājušajā nedēļā, kad tā nolaidās Bostonā. Tāpat vēl vienā JAL piederošā "Dreamliner" piedzīvotas divas degvielas noplūdes un konstatēts ieplaisājis pilotu kabīnes logs, kura dēļ tika atcelts lidojums Japānā.

Foto: no vietnes inquisitr.com

Komentāri