Obama sola neizspiegot ASV sabiedroto valstu līderus, Mixnews.lv

Obama sola neizspiegot ASV sabiedroto valstu līderus

фото

Pasaulē | 2014. gada 17. janvārī plkst. 21:06

ASV izlūkdienesti vairs neizspiegos Savienoto Valstu sabiedroto valstu līderu saziņu, atsaucoties uz ASV prezidenta Baraka Obamas paziņojumu, informē LETA-AFP.

"Esmu skaidri norādījis izlūkdienestiem - ja vien nav nepārvaramu nacionālās drošības nolūku, mēs neuzraudzīsim mūsu tuvo draugu un sabiedroto valstu un valdību vadītāju saziņu," solīja Obama.

Debates par spiegošanas ierobežošanu sākās, atklātībā nākot bijušā ASV specdienestu darbinieka Edvarda Snoudena nopludinātajiem materiāliem par ASV izlūkdienestu un britu slepenā dienesta vērienīgajām izspiegošanas programmām.

Obama uzsvēra, ka varētu būt nepieciešami vairāki gadi, lai pilnībā apjaustu Snoudena nodarīto kaitējumu.

"Sensacionālais veids, kādā šie atklājumi nāca klajā, bieži vien raidījis vairāk karstuma, nevis gaismas, vienlaikus mūsu ienaidniekiem atklājot mūsu metodes, kas varētu ietekmēt mūsu operācijas tādos veidos, kurus tuvākajos gados mēs varētu vēl pilnībā neapjaust," sacīja Obama.

Snoudena materiāli liecina, ka slepenie dienesti nodarbojušies ar politisko un rūpniecisko izspiegošanu iepriekš nepieredzētos apmēros un dienestu izmantotās metodes pārkāpj personas tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību.

Atklātībai nodotie dokumenti liecina, ka arī Francijas, Vācijas, Nīderlandes un Zviedrijas izlūkdienesti piedalījušies ASV un Lielbritānijas spiegošanas operācijās.

Reaģējot uz šiem atklājumiem, Eiropas Savienības (ES) līderi klusēja, līdz atklājās, ka ASV izspiegojušas pat Vācijas kancleres Angelas Merkeles telefonsarunas un izspiegošana veikta no ASV vēstniecības Berlīnē.

Komentāri