Informācijas avots: ASV kādā trešajā valstī plāno apmācīt Irākas karavīrus, Mixnews.lv

Informācijas avots: ASV kādā trešajā valstī plāno apmācīt Irākas karavīrus (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 17. janvārī plkst. 22:24

ASV armija kādā trešajā valstī plāno apmācīt Irākas karavīrus, lai palīdzētu Bagdādei cīņā pret nemiernieku grupējumiem, piektdien ziņu aģentūrai AFP atklāja kāda vārdā neminēta aizsardzības sektora amatpersona.

Domājams, ka ASV tiešām apmācīs Irākas militārpersonas, jo šādu ieceri atbalsta gan Bagdāde, gan Vašingtona. Šobrīd notiek centieni panākt vienošanos ar Jordāniju vai kādu citu valsti, kur šīs mācības varētu notikt, pavēstīja informācijas avots.

Tomēr Pentagons neapsver iespēju ASV militāros instruktorus nosūtīt uz Irāku, jo tad ar Bagdādi būtu jānoslēdz vienošanās, kuru iepriekš tā arī neizdevās panākt, ziņo LETA-AFP.

Turklāt šāda rīcība varētu izraisīt politisko saspīlējumu Vašingtonā un no jauna izraisīt domstarpības par pretrunīgi vērtēto ASV vadīto iebrukumu Irākā.

Kā žurnālistiem apstiprināja Pentagona pārstāvis, "mēs veicam sarunas ar irākiešiem par to, kā mēs varam uzlabot Irākas drošības spēkus".

ASV Aizsardzības ministrijas pārstāvis arī atzina, ka tiek apsvērta iespēja sarīkot apmācības terorisma apkarošanā, turklāt Pentagons grasās pēc Irākas valdības lūguma nosūtīt uz Irāku ieročus un munīciju.

2003.gadā ASV vadībā sākās iebrukums Irākā, kur tika gāzts Sadama Huseina režīms.

Amerikāņu karavīri no Irākas tika izvesti 2011.gadā, Bagdādei un Vašingtonai tā arī nespējot vienoties par juridiskajām garantijām ASV karavīriem, kuri paliktu šajā valstī.

Šobrīd Irākā dislocēti mazāk nekā 300 ASV karavīru.

Komentāri 1
Karlapirms 5 gadiem
Lidzigi ari Latvijai vajadzetu apmacit komandierus un instruktorus Eiropa, lai kremlja izraisitajos nemieros, vai pat iebrukuma gadijuma varetu vadit specigu pretestibu.
Draudi ir acim redzami!