Polijas blogerim būs jāatbild par valsts prezidenta aizskaršanu, Mixnews.lv

Polijas blogerim būs jāatbild par valsts prezidenta aizskaršanu

фото

Pasaulē | 2013. gada 17. janvārī plkst. 12:36

Par Polijas prezidenta aizskaršanu tiesas priekšā būs jāstājas 42 gadus vecajam blogerim Pjotram V, ziņo LETA-AFP.

Pjotram V. izvirzītas apsūdzības par prezidentu aizskaroša raksta publicēšanu tīmekļa vietnē "kontrowersje.net". Blogeris paudis pārliecību, ka Poliju šobrīd vada divi krievu "pediņi" (cwel) - prezidents Komorovskis un premjerministrs Donalds Tusks.

Kā skaidroja Legņicas rajona tiesas pārstāvis, Pjotra V. rakstā "vairākkārt publiski aizvainots valsts galva," šādi pārkāpjot Polijas Kriminālkodeksa 135.pantu.

Tikmēr laikraksts "Gazeta Wroclawska" ziņo, ka vēlākos rakstos blogeris noliedzis pārmetumus, uzsverot, ka viņa rakstītais ticis interpretēts pārāk burtiski.

Šī ir jau otrā šāda lieta pašreizējā prezidenta Broņislava Komorovska prezidentūras lakā.

Pērn Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) izteica kritiku Polijai par 26 gadus vecajam Robertam Fričam piespriestajiem 15 mēnešu sabiedriskajiem darbiem par prezidenta aizskaršanu.

Fričs izveidojis tīmekļa vietni "Antykomor.pl", kurā izvietotas datorspēles. Viena no tām ir "Komor Kiler" ("Nogalini Komoru"), kurā lietotāji uz prezidentu var raidīt virtuālus dārzeņus.

Tolaik Komorovskis centās distancēties no šīs lietas, atzīstot, ka "personiski es varu iztikt bez šādas juridiskas aizsardzības".

Likums, kas aizsargā prezidentu no apvainojumiem, saglabājies vēl no komunistiskā režīma laikiem.

foto: article.wn.com

Komentāri