Kaujinieki: Alžīrijas armijas uzbrukumā nogalināti 34 ķīlnieki (papildināta 17:08), Mixnews.lv

Kaujinieki: Alžīrijas armijas uzbrukumā nogalināti 34 ķīlnieki (papildināta 17:08)

фото

Pasaulē | 2013. gada 17. janvārī plkst. 17:08

Alžīrijas bruņotie spēki, ceturtdien veicot uzbrukumu gāzes ieguves rūpnīcai Alžīrijas dienvidos, nogalinājuši 34 ķīlniekus, tostarp vairākus rietumniekus, un 15 islāmistu kaujiniekus, kas viņus turēja gūstā, vēsta ziņu aģentūra ANI, atsaucoties uz nolaupītāju pārstāvi saziņai ar presi, ziņo LETA-AFP.

"Alžīrijas armijas [gaisa spēku] uzlidojumā tika nogalināti 34 ķīlnieki un 15 nolaupītāji," pavēstīja pārstāvis.

Nogalināto vidū ir Abu al Baraa, kurš trešdien vadīja ķīlnieku sagrābšanas operāciju. Tās gaitā tika sagūstīts 41 ārzemnieks un daudzi alžīrieši. Vietējā televīzija iepriekš ziņoja, ka no gūsta izbēguši 15 ārvalstnieki.

Dienas vidū prese, atsaucoties uz amatpersonām, vēstīja, ka gāzes ieguves rūpnīcas Alžīrijas dienvidos, kurā islāmistu teroristi trešdien sagrāba līdz šim īsti nezināmu skaitu ķīlnieku, izbēguši arī 15 ārvalstnieki.

"15 ārzemnieki, tostarp kāds francūžu pāris, ir aizbēguši no saviem gūstītājiem," vēsta televīzijas kanāls "Ennahar", kura īpašnieks aģentūrai AFP pastāstīja, ka šīs ziņas iegūtas no "oficiāla avota".

Francijas vēstniecība šo informāciju gan nevarēja apstiprināt.

Iepriekš Alžīrijas oficiālā aģentūra APS ziņoja, ka izbēguši arī 30 alžīriešu strādnieki.

Lai gan kopš uzbrukuma pagājusi vairāk nekā diennakts, joprojām nav droši zināms, cik liels īsti ir ķīlnieku skaits, un dažādu avotu sniegtās ziņas ir pretrunīgas.

Iepriekš teroristi bija paziņojuši, ka alžīriešu gūstekņus viņi esot atbrīvojuši, savās rokās paturot tikai 41 ārvalstnieku, galvenokārt rietumvalstu pilsoņus.

Tajā pašā laikā Francijas piegādes uzņēmuma "CIS Catering" izpilddirektors Režis Arno iepriekš pavēstīja, ka sagūstīti esot 150 tajā nodarbinātie alžīrieši.

"Saskaņā ar manā rīcībā esošo informāciju aptuveni 60 teroristu grupa no kaimiņvalstīm naktī uzbruka bāzei," franču laikrakstam "Journal du Dimanche" sacīja Arno. "Viņi sagrāba par ķīlniekiem visus ārzemniekus neatkarīgi no pilsonības un tos sasēja."

Saskaņā ar viņa teikto arī alžīriešu personāls ticis turēts objektā, lai gan viņi bijuši nošķirti no rietumvalstu pilsoņiem un neesot tik rūpīgi uzraudzīti.

Vienlaikus līdz šim tā arī nebija skaidrs, vai "CIS Catering" darbinieki ir tie paši alžīrieši, par kuru atbrīvošanu stāstīja teroristu pārstāvji. Netika arī precizēts, cik liels bijis atbrīvoto skaits.

Kā ziņots, teroristi trešdien agri no rīta uzbruka autobusam, ar kuru strādnieki tika vesti uz lidostu, bet kad pavadošā apsardzes vienība tos atsita, viņi devās uz pašu rūpnīcu un pie tās esošo darbinieku apmetni, kur sagrāba ķīlniekus.

In Amenasas gāzes lauks atrodas dziļi Sahāras tuksnesī, aptuveni 60 kilometrus no Alžīrijas un Lībijas robežas un 1300 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Alžīras.

Apšaudē, kas izcēlās, pirms teroristi sagrāba savās rokās gāzes ieguves rūpnīcu un pie tās esošo strādnieku apmetni, nogalināti vismaz divi cilvēki - kāds brits un alžīrietis.

Iepriekš tika arī ziņots, ka noslepkavots kāds francūzis.

Alžīrijas Iekšlietu ministrija vēsta, ka vēl seši cilvēki ievainoti. Ievainoto vidū ir vēl viens brits, kāds skots un norvēģis, kā arī viens alžīriešu apsargs un divi policisti.

Neilgi pirms ziņām, ka 30 alžīriešu un 15 ārvalstu gūstekņiem izdevies izbēgt, teroristu pārstāvis Abu al Barā, kas saistījās ar televīzijas kanālu "Al-Jazeera", atkārtoti paziņoja, ka teroristu gūstā atrodas "aptuveni 41" ķīlnieks no vairākām valstīm - Norvēģijas, Francijas, ASV, Lielbritānijas, Rumānijas, Kolumbijas, Taizemes, Filipīnām, Īrijas, Japānas, Dienvidkorejas un Vācijas.

Savukārt Austrijas ārlietu ministrija paziņoja, ka starp islāmistu sagrābtajiem ārvalstniekiem esot arī kāds 41 gadu vecs austrietis.

Komentāri