Pāvests mudina pievērst uzmanību bēgļu liktenim un cilvēku tirdzniecībai, Mixnews.lv

Pāvests mudina pievērst uzmanību bēgļu liktenim un cilvēku tirdzniecībai

фото

Pasaulē | 2014. gada 19. janvārī plkst. 19:19

Pāvests Francisks svētdien aicinājis pievērst uzmanību migrantu un bēgļu liktenim un nosodījis cilvēku tirdzniecību, ziņo LETA-AFP.

Francisks, kas pats dzimis Argentīnā itāliešu imigrantu ģimenē, šim jautājumam pievērsies arī iepriekš. Pērn, drīz pēc stāšanās amatā, viņš apmeklēja Itālijai piederošo Lampedūzas salu, kur pāri Vidusjūrai cenšas nokļūt desmitiem tūkstošiem bēgļu no Ziemeļāfrikas, bet nereti iet bojā grūtajā ceļā.

"Padomāsim par daudzajiem migrantiem un bēgļiem un viņu ciešanām," pāvests sacījis, uzrunājot svētceļniekus Sv.Pētera laukumā Vatikānā. "Bieži viņiem nākas dzīvot bez darba, bez dokumentiem, un viņu dzīvē ir daudz sāpju." Viņš nosodījis arī "cilvēku miesas tirgotājus, kas vēlas paverdzināt migrantus".

Vienlaikus pāvests vērsies pie migrantiem un aicinājis viņus nezaudēt cerību uz labāku pasauli. "Ceru, ka jūs varēsiet mierīgi dzīvot valstīs, kas jūs uzņēmušas un saglabāt to kultūru vērtības, no kurām esat nākuši." Svētdien, kad Katoļu baznīca atzīmē Pasaules migrantu un bēgļu dienu, pāvests gatavojas apmeklēt Romas Jēzus sirds draudzi, uz kuru nāk daudzi migranti un bezpajumtnieki.

Komentāri