Kijevā izcēlušās sadursmes starp opozīcijas demonstrantiem un miliciju (FOTO), Mixnews.lv

Kijevā izcēlušās sadursmes starp opozīcijas demonstrantiem un miliciju (FOTO) (2)

фото

Pasaulē | 2014. gada 19. janvārī plkst. 17:03

Kijevas centrā svētdien izcēlušās sadursmes starp opozīcijas demonstrantiem un miliciju, kas laidusi darbā asaru gāzi, ziņo LETA-AFP/BBC.

фото

Protestētāji apmētājuši miličus ar petardēm un izsituši logus milicijas autobusam. Opozīcijas partijas UDAR līderis, bijušais pasaules čempions boksā Vitālijs Kļičko aicinājis protestētājus saglabāt mieru un neļauties provokācijām, bet situācija ir saspringta. Cietis viens no protestētājiem.

фото

Iepriekš opozīcijas deputāti aicināja miličus ielaist protestētājus valdības kvartālā, lai noturētu mierīgu mītiņu pie Augstākās radas ēkas. Kā vēsta "Segodnya.ua", aptuveni 500 protestētāji ar nūjām, sapieru lāpstiņām un ķēdēm rokās devušies parlamenta ēkas virzienā.

фото

Demonstrācija sākās mierīgi. Kijevas Neatkarības laukumā, neraugoties uz auksto laiku un šonedēļ noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem, svētdien atkal pulcējās aptuveni 100 000 Ukrainas opozīcijas atbalstītāju. Paužot zobgalīgu attieksmi pret aizliegumu uz demonstrācijām ierasties ķiverēs vai maskās, daudzi galvā uzlikuši kastroļus, plastmasas bļodiņas vai puķupodus, citi savukārt aizseguši sejas ar bērniem domātām dzīvnieku maskām.

Kā ziņots, Ukrainas parlaments ar prezidentam Viktoram Janukovičam lojālo deputātu balsīm ceturtdien atbalstīja likumprojektu, kas vērsts uz plašo opozīcijas protestu ierobežošanu, nosakot, ka par sabiedrisko ēku bloķēšanu varēs piespriest līdz pat piecu gadu cietumsodu. Jauno likumprojektu jau parakstījis arī prezidents. Pārkāpējiem draud naudassods vai administratīvais arests.

Savukārt tiesa aizliegusi līdz 8.martam Ukrainas galvaspilsētā rīkot protesta akcijas, kurās tiek izmantota skatuve, skaļruņi, plakāti vai teltis.

Komentāri 2
Karlapirms 5 gadiem
Skaidri var redzet, ka tas ir ne visai parliecinoss kremlja inscenejums.
suverenitatepirms 5 gadiem
http://ukrnod.org/pervaya-vseukrainskaya-akciya-nod-18-yanvarya-2014-goda-video-foto/
suverenitate.lv