Krievija atceļ importa aizliegumu Lietuvas piena pārstrādātajam Rokiškio sūris, Mixnews.lv

Krievija atceļ importa aizliegumu Lietuvas piena pārstrādātajam Rokiškio sūris

фото

Pasaulē | 2014. gada 20. janvārī plkst. 18:04

Krievijas Patērētāju aizsardzības dienests "Rospotrebnadzor" atcēlis Lietuvas piena pārstrādes uzņēmuma "Rokiškio sūris" produktu importa aizliegumu, atsaucoties uz dienesta paziņojumu, informē LETA-ELTA.

"Rospotrebnadzor" informē, ka Lietuvas uzņēmums iesniedzis dienestam papildus informāciju par tā īstenotajiem pasākumiem, lai nodrošinātu "Rokiškio sūris" ražotās produkcijas atbilstību Krievijas likumdošanai un garantētu uz Krieviju eksportētās produkcijas kvalitāti un drošumu.

Šā gada sākumā Krievija atcēla importa aizliegumu Lietuvas piena pārstrādes uzņēmuma "Pieno žvaigždes" produkcijai. Savukārt par importa aizlieguma atcelšanu citiem Lietuvas uzņēmumiem varētu tikt lemts pēc tam, kad "Rospotrebnadzor" būs izvērtējis visus no Lietuvas saņemtos dokumentus.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka no 2013.gada 7.oktobra Krievija noteica daļēju Lietuvas piena produktu ievešanas aizliegumu, skaidrojot to ar produkcijas neatbilstību Krievijas noteiktajiem mikrobioloģiskajiem un sanitāri ķīmiskajiem rādītājiem. Saskaņā ar neoficiālām ziņām Maskava vienlaikus pastiprināja kontroli arī pār gaļas un zivju importu no šīs valsts.

Savukārt septembrī Krievija sāka detalizēti pārbaudīt kravas, kuru sūtītājvalsts ir Lietuva, sagādājot finansiālus zaudējumus Lietuvas kravu pārvadātājiem un loģistikas uzņēmumiem, bet nesniedzot nekādus oficiālus paskaidrojumus par savu rīcību. Oktobrī gan saskaņā ar prezidenta Vladimira Putina rīkojumu tika atjaunots agrākais pārbaužu režīms.

Komentāri