Janukovičs: Milicijas un protestētāju sadursmes Kijevā apdraud visu Ukrainu, Mixnews.lv

Janukovičs: Milicijas un protestētāju sadursmes Kijevā apdraud visu Ukrainu

фото

Pasaulē | 2014. gada 20. janvārī plkst. 22:24

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs pirmdien paziņojis, ka milicijas un protestētāju sadursmes Kijevā apdraud visu valsti un aicināja uz dialogu, ziņo LETA-AFP.

"Es esmu pārliecināts, ka šāds fenomens ir drauds ne tikai sabiedrībai Kijevā, bet visai Ukrainai. (..) Es aicinu uz dialogu, kompromisu un mieru," teikts prezidenta tīmekļa vietnē publicētajā Janukoviča paziņojumā tautai.

Prezidents norādīja, ka līdz šim ļāvis protestēt pret viņa lēmumu atteikties no iespējas parakstīt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību (ES), bet tagad viņa pacietība varot izsīkt.

"Es izturējos pret jūsu dalību masu mītiņos ar sapratni, es paudu gatavību rast veidus, kā atrisināt esošās pretrunas," kritizējot opozīciju, norādīja Janukovičs.

"Es aicinu jūs nesekot tiem, kas mudina uz vardarbību, kas mēģina provocēt šķelšanos starp sabiedrību un valsti," paziņoja Janukovičs.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka svētdien un naktī uz pirmdienu vardarbīgajās sadursmēs Kijevā cietuši vairāk nekā 200 cilvēku un saspringta situācija sadursmju epicentrā pie "Dinamo" stadiona turpinājās arī pirmdien.

Pie "Dinamo" stadiona aktīvisti sākuši būvēt barikādes. Opozīcijas aktīvisti apmētājuši miliciju ar akmeņiem, savukārt milicijas īpašo uzdevumu vienību kaujinieki atbildējuši ar trokšņa granātām, asaru gāzi un gumijas lodēm.

Pastiprinot bažas, ka milicija varētu vardarbīgi izklīdināt protestētājus, Ukrainas ģenerālprokurors Viktors Pšonka brīdinājis protestētājus apturēt "masu nemierus", norādot, ka tas ir noziegums pret valsti.

Trīs vadošie opozīcijas līderi - opozīcijas partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") līderis Arsēnijs Jaceņuks, bijušais pasaules čempions boksā un opozīcijas partijas UDAR līderis Vitālijs Kļičko un Ukraiņu nacionālistu partijas Visukrainas savienība "Svoboda" ("Brīvība") parlamenta frakcijas vadītājs Oļegs Tjagņiboks - aicinājuši savus atbalstītājus atturēties no vardarbības.

Savukārt apcietinājumā turētā Ukrainas ekspremjere Jūlija Timošenko paudusi atbalstu protestētājiem, kas cīnās pret miliciju, sakot, ka būtu kopā ar viņiem, ja vien varētu.

"Aizsargājiet Ukrainu un ne no kā nebaidieties. Ukrainai nav citas aizsardzības, kā jūs. Jūs esat varoņi," paziņojusi Timošenko.

Komentāri