Ukrainā stājas spēkā protestus aizliedzošie likumi, Mixnews.lv

Ukrainā stājas spēkā protestus aizliedzošie likumi

фото

Pasaulē | 2014. gada 21. janvārī plkst. 10:11

Ukrainā otrdien stājušies spēkā daudzu nosodītie likumi protestu ierobežošanai, kuru pieņemšana parlamentā izraisījusi bezprecedenta vardarbību, ziņo LETA-AFP.

Jaunie likumi, kas faktiski aizliedz jebkādas protesta formas, publicēti parlamenta laikrakstā "Ukrainas balss", neskatoties uz Rietumu un opozīcijas aicinājumiem tos atcelt.

Šis solis raisījis bažas, ka varasiestādes varētu pielietot spēku protestētāju izklīdināšanai.

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien aicināja Ukrainas valdību anulēt šos likumus.

Pagājušajā ceturtdienā Ukrainas parlamentā apstiprinātais likumprojekts "ievērojami ierobežo (..) Ukrainas pilsoņu pamata tiesības uz pulcēšanos", norādīts ministru paziņojumā.

Ukrainas valdībai nekavējoties jāgādā, lai šie ierobežojumi tiktu atcelti un "likumdošana tiek saskaņota ar Ukrainas Eiropas un starptautiskajām saistībām", norādīts paziņojumā.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Ukrainas parlaments pagājušo ceturtdien atbalstīja likumu, kas nosaka, ka par sabiedrisko ēku bloķēšu varēs piespriest līdz pat piecu gadu cietumsodu.

Jaunais likums nosaka, ka tiem demonstrantiem, kas būs uzlikuši maskas vai ķiveres, draudēs naudassods vai administratīvais arests. Savukārt internetā tiks aizliegts izplatīt tādu informāciju, kas ceļ neslavu, un par to draudēs naudassods vai labošanas darbi līdz pat vienam gadam.

Šāds likums acīmredzot virzīts ar mērķi ierobežot plašās demonstrācijas, kas Ukrainu pāršalkušas pēc lēmuma atteikties no iespējas ar ES parakstīt asociācijas līgumu. Turklāt šis likumprojekts paredz arī atvieglot procedūru likumdevēju tiesāšanai.

Tikmēr Ukrainā turpinās protesti. Svētdien un naktī uz pirmdienu vardarbīgajās sadursmēs Kijevā cieta vairāk nekā 200 cilvēku. ES ārlietu ministri pirms sanāksmes pauda viedokli, ka pie šādas situācijas attīstības vainojama Ukrainas valdība un tās pieņemtais likumprojekts.

Komentāri