Krievijas ārlietu ministrs kritizē ES nostāju Baltijas valstu nepilsoņu jautājumā, Mixnews.lv

Krievijas ārlietu ministrs kritizē ES nostāju Baltijas valstu nepilsoņu jautājumā

фото

Pasaulē | 2014. gada 21. janvārī plkst. 12:56

Eiropas Savienība (ES) cenšas attaisnot Baltijas valstu nostāju nepilsoņu jautājumā, ignorējot to starptautisko struktūru atzinumus, kuru sastāvā ir arī Igaunija un Latvija, - otrdien preses konferencē sacīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, ziņo LETA/RIA NOVOSTI.

"Attiecībā uz nacionālajām un valodu minoritātēm ne tikai Baltijas valstīs, bet arī jebkurā citā Eiropas valstī mūsu nostājas ir konsekventas un ļoti saprotamas. Mēs esam par to, lai visas valstis izpildītu visas tās starptautiskās saistības, kuras tās ir uzņēmušās. Igaunijas un Latvijas gadījumā tas nozīmē nepieciešamību reaģēt uz rekomendācijām, kuras pieņem starptautiskās struktūras, cita starpā EDSO, Eiropas Padome un ANO Rasu diskriminācijas izskaušanas komiteja."

"Attiecībā uz Igauniju un Latviju ir formulēta virkne konkrētu, ļoti vienkāršu rekomendāciju, kas ir vērstas uz to, lai pakāpeniski, bez asām kustībām risinātu apkaunojošās "bezpilsonības" parādības likvidēšanas problēmu," sacīja Lavrovs.

Atbilstoši viņa teiktajam Maskava vienīgi lūdz Igauniju un Latviju izpildīt šīs starptautiskās rekomendācijas.

"Tās diemžēl šajā virzienā iet ar grūtībām, kas mūs īpaši neiepriecina. ES cenšas attaisnot šo nostāju, būtībā ignorējot starptautisko struktūru rekomendācijas, kuru sastāvā ir Igaunija un Latvija, kā arī citas ES dalībvalstis. ES it kā piesedz šādu pieeju, paziņojot par to, ka cilvēktiesību aizsardzības problemātika ES ietvaros tiek izskatīta visumā apmierinoši, bet jūs it kā labāk neiejaucaties," piebilda Lavrovs.

Viņš norādīja, ka tā ir nepieņemama nostāja. "Jo nevar humānajā jomā ES dalībvalstīm būt vienas tiesības, bet citām Eiropas valstīm - kaut kāda cita, otra šo tiesību šķira," sacīja ministrs.

Komentāri