Lavrovs: Krievija un Igaunija ir saskaņojušas robežlīgumu tekstus, Mixnews.lv

Lavrovs: Krievija un Igaunija ir saskaņojušas robežlīgumu tekstus

фото

Pasaulē | 2014. gada 21. janvārī plkst. 12:53

Krievija un Igaunija patlaban saskaņo robežlīgumu parakstīšanas vietu un laiku, bet līgumu teksti jau ir saskaņoti, paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, ziņo LETA/RIA-NOVOSTI.

"Kas attiecas uz robežlīgumiem par sauszemes un jūras telpas norobežošanu, tad teksts ir pilnībā saskaņots, un tagad mēs vienojamies par šo robežlīgumu parakstīšanas vietu un laiku," žurnālistiem sacīja ministrs.

Igaunijas ārlietu ministram Urmasam Paetam pagājušajā nedēļā bijusi telefonsaruna ar Lavrovu, un tās gaitā ministri sprieduši par līgumiem, kas varētu tikt parakstīti tuvākajā nākotnē, piektdien paziņoja Igaunijas nacionālā raidorganizācija ERR.

Ministri runājuši par robežlīgumu, diplomātiskajiem nekustamajiem īpašumiem un ārlietu ministriju savstarpējo aktivitāšu protokolu.

Igaunijas un Krievijas robežlīguma noslēgšanas process nonāca strupceļā 2005.gadā, taču 2012.gadā tas no jauna tika atsākts.

Igaunijas un Krievijas ārlietu ministri sākotnējo robežlīguma variantu parakstīja jau 2005.gada maijā Maskavā.

Rīgikogu līgumu ratificēja jau tā paša gada vasarā, taču pievienoja tam preambulu, kurā bija norādīts, ka 1920.gada Tartu Miera līgumā noteikto robežu daļēja grozīšana neietekmē citus jautājumus, kas regulēti šajā līgumā. Nepilnu mēnesi vēlāk Krievija paziņoja, ka atsauc savu parakstu zem robežlīguma, apgalvojot, ka Igaunijas parlamenta pievienotā preambula ļaujot Tallinai izvirzīt pret Maskavu teritoriālas pretenzijas.

Kad līguma jauno versiju būs parakstījuši abu valstu ārlietu ministri, to vēl vajadzēs ratificēt Igaunijas un Krievijas parlamentiem.

Komentāri