Pāvests aicina Davosas eliti izmantot savas prasmes cīņā ar nabadzību, Mixnews.lv

Pāvests aicina Davosas eliti izmantot savas prasmes cīņā ar nabadzību

фото

Pasaulē | 2014. gada 21. janvārī plkst. 21:44

Pāvests Francisks otrdien aicinājis pasaules politikas un biznesa līderus, kas sapulcējušies uz ikgadējo ekonomikas forumu Davosā, izmantot savu uzņēmējdarbības garu, lai mazinātu nabadzību pasaulē, informē LETA-AFP.

"Tie, kuri nodemonstrējuši savas spējas būt inovatīviem un spēj uzlabot daudzu cilvēku dzīvi ar savām izdomas spējām un profesionālajām zināšanām, var tālāk sniegt ieguldījumu, liekot lietā savas prasmes to labā, kas joprojām dzīvo šausmīgā nabadzībā," norādīts pāvesta vēstījumā, kas tika nolasīts foruma atklāšanas ceremonijā.

Ir neizturami, ka bads turpina plosīt pasauli, lai gan "nozīmīgs daudzums" pārtikas tiek izniekots, norādīja Francisks, kurš par katoļu baznīcas galvu tika ievēlēts 2013.gada 13.martā un piesaistījis sabiedrības uzmanību ar savu vienkāršību, pazemību un nostāju nabadzības jautājumā.

Pirms Pasaules ekonomikas foruma sākuma labdarības organizācija "Oxfam" publiskoja ziņojumu, kurā teikts, ka nevienlīdzība tik ļoti izgājusi no kontroles, ka 85 bagātākajiem cilvēkiem pieder "puses pasaules iedzīvotāju bagātības".

Arī pāvests savā vēstījumā netieši norādīja uz šo tendenci, sakot, ka mūsdienās vairumam cilvēku joprojām ik dienas nākas sadzīvot ar nedrošību, kam bieži ir dramatiskas sekas.

Davosas forumā, kas noslēgsies sestdien, šogad sapulcējušies 2500 pasaules politikas un biznesa veidotāji, tostarp aptuveni 40 valstu līderi, liels daudzums ministru un uzņēmēju, kā arī slavenības, Nobela prēmijas laureāti un mākslinieki.

Komentāri