Kijevā naktī turpinājās sporādiskas sadursmes, Mixnews.lv

Kijevā naktī turpinājās sporādiskas sadursmes

фото

Pasaulē | 2014. gada 22. janvārī plkst. 08:46

Lai gan naktī uz trešdienu Ukrainas galvaspilsētā ik pa brīdim izcēlās nelielas sadursmes starp opozīcijas aktīvistiem un miliciju, Kijevā visumā valdīja mierīgāka gaisotne nekā divas iepriekšējās naktis, ziņo LETA-AFP.

Protestētāji ik pa brīdim raidīja uz milicijas ķēdēm akmeņus un Molotova kokteiļus. Uz to kārtības sargi atbildēja ar asaru gāzes un trokšņa granātām, no notikumu vietas ziņo aģentūras AFP korespondents.

Tomēr šo sporādisko sadursmju intensitāte bija daudz mazāka nekā divās iepriekšējās naktīs, kad ievainojumus guva vairāki simti cilvēku. "Neitrālajā teritorijā" starp barikādēm un milicijas ķēdēm bija nostājušies opozīciju atbalstoši pareizticīgo mācītāji, kas turēja paceltus krustus, tādējādi cenšoties atturēt varasiestādes no iespējamā mēģinājuma izrēķināties ar protestētājiem.

Tikmēr no milicijas skaļruņiem skanēja aicinājumi protestētājiem izklīst. Opozīcijas aktīvisti tika arī brīdināti, ka pietuvošanās trīs metru attālumā no milicijas ķēdēm tikšot uzskatīta par mēģinājumu apdraudēt kārtības sargu veselību un dzīvību.

Neskatoties uz relatīvo mieru, tūkstošiem protestētāju naktī palika iepriekšējo sadursmju rajonā pie stadiona "Dinamo", un apkārni turpināja tricināt opozīcijas aktīvistu bungošanas troksnis.

Kā ziņos, sadursmes sākās svētdienas pēcpusdienā, kad pēc tradicionālās "Tautas večes" Brīvības laukumā daļa opozīcijas aktīvistu devās uz parlamenta - Augstākās Radas - ēku. Pie stadiona gājienu, kurā piedalījās aptuveni 20 000 cilvēku, sagaidīja milicijas un iekšlietu karaspēka ķēdes, kas atteicās demonstrantus laist tālāk.

Komentāri