Polijas ministrs: Eirozona ir reālā ES, Mixnews.lv

Polijas ministrs: Eirozona ir reālā ES

фото

Pasaulē | 2014. gada 22. janvārī plkst. 16:25

Polija vēlas pievienoties eirozonai, jo tā ir Eiropas Savienības (ES) politiskā sirds, sacīja Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis, ziņo LETA-EUOBSERVER.

"Katrā ikgadējā uzrunā parlamentam es saku - kā ārlietu ministrs es uzskatu, ka mums ir jāpievienojas. Es esmu šī procesa līderis, jo politiski mēs gribam būt iekšpusē," žurnālistiem Briselē sacīja ministrs.

"Mūsu spriedums ir, ka nākamajā desmitgadē reālā ES būs eirozonā. Un mēs gribam būt daļa no tās."

Viņš norādīja, ka līdz pievienošanās brīdim var paiet pat seši gadi, jo "jūs eirozonu neesat salabojuši".

Ideālā vienas valūtas savienībā būtu jābūt "valstīm, kas dzīvo atbilstoši saviem līdzekļiem, kurām ir konkurētspējīgas tautsaimniecības un zemas procentu likmes".

Politiskā diskriminācija attiecībā uz vadošajiem ES amatiem tikai tāpēc, ka Polija nav eirozonā, ir nepieļaujama, sacīja ministrs.

"Ja nebūtu bijis eirozonas kļūmīgās vadības, Stabilitātes un izaugsmes pakta pārkāpšanas, mēs jau tagad būtu eirozonā. Tāpēc, es uzskatu, tas būtu mazliet negodīgi - sodīt mūs par jūsu grēkiem."

"Būtu jauki, ja kāds no mūsu reģiona [dabūtu amatu]. Un mums vēl nekad nav bijis neviens no šiem amatiem, tāpēc es uzskatu, ka mums būtu vajadzīgs līdzsvars."

Dzirdamas ir runas, ka Sikorskis pats esot ieinteresēts kļūt par ES augsto ārlietu pārstāvi, kad šogad šis amats kļūs vakants.

Vaicāts par to, viņš sacīja: "Es neesmu kandidāts. Es nekandidēju." Vienlaikus viņš izvairījās no atbildes uz jautājumu, vai viņš šo amatu pieņemtu, ja viņam tas tiktu piedāvāts, kā arī ieskicēja savu redzējumu par šo posteni.

Cilvēkam, kurš pārņems Ketrinas Eštones amatu, būtu jābūt atbildīgam par "komisāru grupu", lai ES ārpolitiku padarītu "viengabalaināku un efektīvāku", sacīja Sikorskis.

Komentāri